„Bogu niech będą dzięki za to, że „uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

(ROK DUSZPASTERSKI 2024)

Greccio 1223-2023

„Oto uniża się co dzień jak wtedy, gdy z tronu królewskiego zstąpił do łona Dziewicy. Codziennie przychodzi do nas w pokornej postaci. Co dzień zstępuje z łona Ojca na ołtarz w rękach kapłana”.

(z Napomnień św. Franciszka)

Świętując narodziny w ciele naszego Pana i przypadającą w tym roku okrągłą 800. rocznicę obchodów Bożego Narodzenia w Greccio, wsłuchujemy się z uwagą w zachętę św. Franciszka z Asyżu, który uwrażliwia nas na Eucharystyczną Obecność Jezusa. Życzymy, by Ten, który zechciał rozbić swój namiot pośród nas i co dzień zstępuje z łona Ojca na ołtarz, stał się bijącym Źródłem i Sercem naszej codzienności. Niech w tym czasie świątecznej radości, będzie dane nam wszystkim zachwycić się prostotą betlejemskiego żłóbka, bogactwem Jezusowego ubóstwa oraz ogromem Bożej miłości do człowieka. Obyśmy mogli doświadczyć żywej Obecności Pana i Jego bliskości w naszym życiu w każdym czasie.

Duszpasterze parafii św. Józefa