V Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA 28.04.2024r.

Dziś 5 niedziela wielkanocna. „Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem.”

1. W poniedziałek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  2. W środę, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  3. W czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, bp i dr-a Kościoła.
  4. W piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  5. W sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

1. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa: W poniedziałek, 29 kwietnia będziemy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Szacuje się, że w latach okupacji niemieckiej tj. 1939-1945 zginęło blisko 3 tysięcy polskich duchownych. W samym Dachau zginęło prawie 900 kapłanów. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  2. Nabożeństwa majowe: Wraz z nadejściem miesiąca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30., a pod krzyżem na oś. Langiewicza, o godz. 15.00. w soboty i niedziele.
  3. Uroczystość 3 maja: W piątek, 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to zarazem rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. W tę uroczystość Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W piątek nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby konsekrowane w czasie „Godziny Świętej” od godz. 17. połączonej z nabożeństwem majowym. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót po porannej Mszy św. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św.
  5. Odwiedziny chorych: W sobotę, 4 maja kapłani odwiedzą w godzinach przedpołudniowych z posługą sakramentalną chorych i seniorów w parafii. Prosimy o potwierdzenie wizyt i zgłaszanie nowych. Ks. Marcin odwiedzi swoich podopiecznych po powrocie z pielgrzymki.
  6. Imieniny: W poniedziałek, 6 maja przypadają imieniny ks. Jakuba Wraz z modlitwą przekazujemy już dzisiaj życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa w posługiwaniu Ludowi Bożemu. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w najbliższą niedzielę, 5 maja o godz. 8.3o. Zapraszamy!
  7. Wyjazd do Czernej: Jeszcze tylko do jutra, można się  zapisać na organizowany przez Akcję Katolicką naszej parafii w dniu 11 maja, wyjazdowy Dzień Skupienia w klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej. Wszystkich chętnych do przeżycia modlitewnych chwil w tym niezwykłym miejscu serdecznie zapraszamy. Jak było już podane, koszt wyjazdu – bez uwzględnienia posiłków – uzależniony będzie od ilości osób wyjeżdżających – orientacyjnie wynosić będzie ok. 60 zł. Szczegóły – na plakatach w gablotach przed kościołem. Zapisy wraz z zaliczką w kwocie 40 zł. przyjmowane są w zakrystii.
  8. Pielgrzymka do Łagiewnik: We wtorek, 30 kwietnia wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Polecajmy Bogu wszystkich pątników, szczególnie z naszej parafii.
  9. Podziękowanie: Pan prezes Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi – Leszek Główka, pragnie podziękować wszystkim tym 16 osobom, którzy zgłosili się w ostatnią niedzielę i oddali krew potrzebującym. Pozyskano 6,3 l. cennego daru. Bóg Zapłać!
  10. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” która jest wyłożona przy drzwiach kościoła.

Wszystkim, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!