NIEDZIELA 11.02.2024 r.

VI Niedziela Zwykła

Dziś szósta niedziela w ciągu roku. „Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy stale rozważając Twoją naukę  spełniali słowem i czynem to, co się Tobie podoba.”

1. W środę, 14 lutego – przypada wspomnienie św. Walentego, kapłana i Środa Popielcowa.
  2. W czwartek, 15 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

1. Nabożeństwa Czterdziestogodzinne: Przed rozpoczęciem okresu wielkiego postu w niedzielę, poniedziałek i wtorek odprawimy nabożeństwa wynagradzające Miłosierdziu Bożemu, nazywane Czterdziestogodzinnym. Dzisiaj adoracja od godz. 16.00.
    W poniedziałek i wtorek nabożeństwo Czerdziestogodzinne rozpocznie się pół godziny przed poranną Mszą i od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na indywidualną adorację Pana Jezusa w duchu pokuty, zadośćuczynienia i w intencjach pokoju.
  2. Środa Popielcowa: W tym tygodniu 14 lutego, Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy gorąco do udziału w tym wymownym pokutnym geście także naszą młodzież i dzieci. Chciejmy ten czas wyjątkowy przeżyć blisko Jezusa i przypomnieć sobie, że modlitwa to coś niesamowicie ważnego. W Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości (do trzech, w tym tylko jeden do syta) spożywanych posiłków. W Środę Popielcową nie będzie nowenny do MBNP i nie będzie czynna kancelaria.
  3. Wielki Post: Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Miejscem do złożenia jałmużny będą wszystkie puszki zainstalowane przy wejściu do kościoła. Ofiary te przeznaczone będą na pomoc dla najuboższych.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa: piątki o godz. 16.30, 17.15 i 18.45 (dla młodzieży)
    Prosimy, aby medytacje podczas Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 poprowadziły następujące wspólnoty:
    W najbliższy piątek, 16 lutego o godz. 17.15 Akcja Katolicka,
    Tydzień I – 23.02.: Legion Maryi,
    Tydzień II – 01. 03.: Żywy Różaniec,
    Tydzień III – 08.03.: Domowy Kościół,
    Tydzień IV – 15.03: Wspólnota „Galilea”,
    Tydzień V – 22.03: Wspólnota „Wiara i Światło” – Żarki,
    Tydzień VI – 29.04: Wspólnota Charyzmatyczna „Kana”.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

4. Rekolekcje wielkopostne: Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 17-20 marca, przed naszym odpustem parafialnym, a będzie im przewodniczył ks. prof. Andrzej Muszala. Prosimy o zarezerwowanie odpowiedniego czasu.
  5. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu: Dzisiaj w niedzielę, 11 lutego rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (11-17 lutego).
  6. Kwartalne Dni Modlitwy: W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcamy także do podjęcia wielkopostnego postanowienia, które będzie mobilizacją do osobistego nawrócenia.
  7. Składka III niedzieli: Składka parafialna w czasie przyszłej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona będzie na opłaty za ogrzewania kościoła i budynków parafialnych. Bóg Zapłać!
  8. I-Komunia św.: Spotkanie rodziców dzieci SP-20, przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej, odbędzie się we wtorek, 13 lutego o godz. 19.oo w kościele.
  9. Krąg Biblijny: Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek tj. 13 bm. po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
  10. Ogłoszenie poza parafialne: Katolickie Przedszkole „Ziarenko” oraz Szkoła Podstawowa „Skała”, zapraszają na Dni Otwarte: 17 lutego w sobotę – Dzień Otwarty przedszkola ”Ziarenko”, przy ul. Czarnieckiego 3 i 23 lutego – Dzień Otwarty SP – „Skała”, przy ulicy Dawnej 12. W planie wydarzeń: wykłady, zwiedzanie budynków i zajęcia dla dzieci. Formularz zapisów można znaleźć na stronach internetowych placówek, Facebooku i Instagramie.
  11. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” rozmowa jak dobrze przeżyć rozpoczynający się Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Jest także dostępny najnowszy „Gość Extra” w cenie 14 zł. poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

Życzymy wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom, pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!