NIEDZIELA 24.12.2023 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – WIGILIA

Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu i Wigilię.

Wszechmogący Boże, przez zwiastowanie anielskie poznaliśmy wcielenie Chrystusa, Twojego Syna,  prosimy Cię, wlej w nasze serca swoją łaskę, abyśmy przez Jego mękę i krzyż zostali doprowadzeni do chwały zmartwychwstania.”

1. Dzisiaj, 24 grudnia – przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspomnienie św. Adama i Ewy.
  2. W poniedziałek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  3. We wtorek, 26 grudnia – przypada święto św. Szczepana, diakona Kościoła w Jerozolimie i pierwszego męczennika chrześcijańskiego.
  4. W środę, 27 grudnia – święto Jana Apostoła i Ewangelisty.
  5. W czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  6. W przyszłą niedzielę, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień Starego Roku.

1. Wigilia: Dziś wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

2. Pasterka: W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału we Mszy św. Pasterskiej o godzinie 24.00. Podczas Pasterki nie będzie spowiedzi.

3. Boże Narodzenie: W dzień Bożego Narodzenia, w poniedziałek, 25 grudnia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy!

W święto św. Szczepanawe wtorek, 26 grudnia Msze św. odprawiamy także według porządku niedzielnego.

1. Niedziela Świętej Rodziny: W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.00 małżonkowie, będą mieli okazję do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i przypomnieniu wszystkim o pięknie miłości, którą zostali obdarowani przez Boga.

2. Stary Rok: W przyszłą niedzielę, 31 grudnia kończymy rok 2023. Zapraszamy parafian na uroczyste nabożeństwo przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym na godz. 17.00.

3. Wizyta duszpasterska 2023/24: Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od środy, 27 grudnia. Będziemy ją rozpoczynać w okresie między świątecznym,  w dni powszednie od godz. 13, a po Nowym Roku od godz. 15. Natomiast w soboty od godz. 9.00 i w niedziele i święta od godz. 14.00. Plan kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach.

4. Opłatki i świece: Można jeszcze nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz zabrać z kościoła do swoich domów „ Światełko Betlejemskie”.

5. Podziękowania: Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia: Adwentu, świątecznego wystroju naszego kościoła oraz samych Świąt Bożego Narodzenia. Niech wszystkim indywidualnie, grupom parafialnym, służbie liturgicznej i kościelnej, współbraciom kapłanom – Bóg błogosławi.

6. Kancelaria parafialna: We wtorek, 27 grudnia, w święto Św. Szczepana nie będzie czynna kancelaria parafialna. W ważnych sprawach prosimy o spotkanie po Mszach św. lub telefonicznie.

7. Pielgrzymki: Nasza parafia w przyszłym roku pragnie zorganizować wyjazdy: w lutym od 5 do 10. 2024 r. w czasie ferii zimowych, samolotową pielgrzymkę na Sycylię – do św. Agaty. Natomiast w długi weekend majowy, w dniach 27 kwietnia do 5 maja autokarową pielgrzymkę do Francji. Więcej informacji na temat obu wyjazdów znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina.