XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20. 08. 2023 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy dwudziestą niedzielę w ciągu roku. „Boże, Ty dla miłujących Ciebie przygotowałeś niewidzialne dobra, wlej w nasze serca gorącą miłość ku Tobie, abyśmy miłując Ciebie we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.” (z modlitwy mszalnej)

1. W poniedziałek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  2. We wtorek, 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej.
  3. W czwartek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła.
  4. W sobotę, 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

1. Uroczystość MB Częstochowskiej: W sobotę, 26. sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, która jest także patronką naszej kaplicy. Serdecznie zapraszamy na poranną Mszę św. i modlitwy za Ojczyznę Kościół w Polsce. Na Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia narodu Polskiego Matce Bożej i dokona się przyjęcie wielu członków Róż Różańcowych do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
  2. Pożegnanie Księży: Dzisiaj, podczas Mszy św. o godzinie 11.30 uroczyście pożegnamy i podziękujemy dotychczasowym księżom wikariuszom; ks. Krzysztofowi Kurnikowi, ks. Marcinowi Hałasowi i ks. Jakubowi Kulińskiemu, którzy kończą posługę duszpasterską w naszej parafii w tym tygodniu i od soboty, 26 sierpnia podejmą obowiązki wikariuszowskie w innych parafiach naszej diecezji. Dziękujemy Księżom za wszelkie zaangażowania na rzecz naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Nowych Księży wikariuszy przedstawimy w przyszłą niedzielę.
  3. Spotkanie wspólnot: Spotkanie inauguracyjne wspólnot parafialnych odbędzie się w pierwszą niedzielę września, tj. 3. 09. br. na wieczornej Eucharystii. Po Mszy św. zapraszam liderów wspólnot na spotkanie z Księżmi opiekunami do Domu Katechetycznego.
  4. Nabożeństwa: Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: ku czci św. Józefa, we wtorek, w środę, ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu – po wieczornych Mszach św.
  5. Taca III niedzieli: Dziękujemy za składane w dzisiejszą, III niedziele miesiąca ofiary na utrzymanie parafii – tutaj w kościele i przez konto parafialne. Bóg zapłać !
  6. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
  7. Wszystkim naszym parafianom i gościom, życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Józefa. Szczęść Boże!