XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 Roku Pańskiego

Przeżywamy dzisiaj 19 niedzielę w ciągu roku.
„Wszechmogący, wieczny Boże, ośmielamy się Ciebie nazywać Ojcem, umocnij w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo.” (Z modlitwy mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana M. Kolbego, głównego patrona naszej diecezji. Polecajmy Bogu przez wstawiennictwo św. Maksymiliana duchowieństwo i wiernych naszej podbeskidzkiej diecezji.
  2. We wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W czwartek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwo Fatimskie: Dzisiaj jeszcze z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo pokutno – wynagradzające nazywane nabożeństwem fatimskim. Rozpoczniemy go nieszporami o godzinie 17.00, następnie odprawimy różaniec przechodząc procesyjnie wokół kościoła i przyjmiemy Boże błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  2. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny: We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo ziół.
  3. Bukiety i wianki ziół: W uroczystość Matki Bożej Zielnej – bo tak też nazywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy rozprowadzać bukiety ziół przed Mszami św. Zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne. Bóg zapłać za każdy dar !
  4. Pożegnanie księży: W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia na Mszy św. o godzinie 11.30 oficjalnie pożegnamy pracujących dotychczas w naszej parafii księży wikariuszy. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w ich intencjach i wyrażenie przez to wdzięczności za posługę w naszej wspólnocie, którą przez lata z gorliwością pełnili.
  5. Nabożeństwa: Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach: w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po wieczornej Mszy św. Intencje w których zawieramy nasze dziękczynienia i prośby można składać w zakrystii. A w czwartek wieczorem na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach Kościoła.
  6. Taca III niedzieli: Taca przyszłej niedzieli, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Te cele, to głównie utrzymanie parafii oraz bieżące remonty. Bóg zapłać za odpowiedzialne podejście w tej kwestii.
  7. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!