XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3.09.2023 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. „Boże wszechświata, od Ciebie pochodzi wszelka doskonałość, zaszczep w naszych sercach miłość ku Tobie i daj nam wzrost pobożności, umocnij w nas wszystko, co dobre, i troskliwie strzeż tego, co umocniłeś.” (z liturgii niedzielnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W czwartek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
 2. W piątek, 8 września – święto Narodzenia NMP, zwane świętem Matki Bożej Siewnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nowy rok formacyjny: Wraz z zakończeniem wakacji wchodzimy w kolejny czas formacyjny. Dzisiaj o godzinie 18.00 podczas Mszy świętej zawierzymy nasze wspólnoty miłosierdziu Bożemu i rozpoczniemy systematyczne spotkania w grupach i wspólnotach działających przy parafii. Zachęcamy do zainteresowania się naszymi wspólnotami, które mogą nam pomóc w zalezieniu jeszcze lepszego miejsca w Kościele i parafii.
 2. Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny: Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024. Wszystkim dzieciom, młodzieży, katechetom, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego:
  – dzieci szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek, 4 września o godz. 8.00.
  – młodzież szkół średnich zapraszamy na Mszę św. w dniu rozpoczęcia roku szkolnego także w poniedziałek, 4 września o godz. 18.00.
  – Prosimy, aby w przyszłą niedzielę dzieci przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne, które zostaną pobłogosławione na Mszy św. o godzinie 10.00.
 3. Formacja kandydatów do bierzmowania: Rodziców młodzieży, która rozpoczyna w tym roku 8 klasę SP i pragnie przyjąć w tym roku formacyjnym sakrament bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 10. 09., na godz. 19:00 do Domu Katechetycznego.
 4. Lektorzy i Ministranci: Zapraszamy na spotkania Liturgiczną Służbę Ołtarza, w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy też nowych kandydatów na ministrantów.
 5. Dzieci Boże: Pierwsze po wakacjach spotkanie Dzieci Bożych odbędzie się w sobotę, 9.09. br. o godz. 16.00. Zachęcamy do wstąpienia do tej formacji dzieci z klas od II do V i serdecznie prosimy o przychylność rodziców w podejmowaniu przez ich dzieci decyzji, w uczestniczeniu w grupie Dzieci Bożych.
 6. Adoracja-III kwadranse w intencji trwającego w Kościele synodu w czwartek,  o godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej) w kaplicy M.B. Częstochowskiej.
 7. Pielgrzymka w Cieszynie: Dzisiaj odbywa się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
 8. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii: W sobotę, 16 września odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wraz z parafią Chrystusa Króla z Leszczyn organizujemy wspólny wyjazd do Kalwarii i Łagiewnik. Koszt 30 zł. od osoby. Wyjazd spod kościoła na Leszczynach 16.09. br. godzinie 8.00. Zapisy w zakrystii bądź telefonicznie. Zachęcamy …
 9. Wyjazdy parafialne:  W sobotę, 16 września nasza parafia organizuje wyjazd jednodniowy z wędrówką górską po Tatrach.
  A w dniach 7-8 października wybieramy się na pielgrzymkę do Mariazell ( sanktuarium Maryjngo w Austrii) wraz z wizytą na Kahlenbergu i w Wiedniu.
  Więcej informacji na temat obu wyjazdów na plakatach w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina, u którego możemy także dokonać zapisu na wycieczki i pielgrzymki.

Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!