XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy 21 niedzielę zwykłą. „Boże, Ty jednoczysz serca Twoich wiernych w dążeniu do Ciebie,  daj swojemu ludowi miłować to, co nakazujesz, i pragnąć tego, co obiecujesz,  abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, bp i dr-a Kościoła.
  2. We wtorek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zmiany personalne duszpasterzy: Od wczoraj, 26 sierpnia do naszej parafii zostali posłani przez ks. bpa Romana nowi księża wikariusze: ks. Krzysztof Rębisz, pochodzący z parafii św. Bartłomieja w Koniakowie, ks. Marcin Pomper, pochodzący z parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu oraz ks. rezydent Zbigniew Paprocki pochodzący z parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej. Nowym duszpasterzom życzymy obfitości łask Bożych w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej, opieki św. Józefa i ludzkiej życzliwości.
  2. Nowy rok formacyjny: Po okresie wakacyjnym i urlopowym powracamy do spotkań formacyjnych wszystkich naszych wspólnot i grup parafialnych. W przyszłą niedziele, 3.09. br, zapraszamy na Mszę św. członków wspólnot działających przy parafii, a następnie spotkanie liderów ze swoimi duszpasterzami do Domu Parafialnego.
  3. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy także na adorację Najświętszego sakramentu w czwartek, przed pierwszym piątkiem miesiąca od godziny 17.00. W piątek oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa, a w sobotę po Mszy św porannej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej w ramach nabożeństw pierwszo-sobotnich.
  4. Spowiedź św: Przed rozpoczęciem Nowego roku szkolnego i pierwszym piątkiem zachęcamy do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszami św. a w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  5. Pielgrzymka do Cieszyna: W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
  6. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!