XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku. „Wszechmogący, wieczny Boże, spraw, aby nasza wola była zawsze Tobie oddana i abyśmy szczerym sercem służyli Twojemu majestatowi”.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa.
  2. W czwartek, 26 października – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.
  3. W sobotę, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. A dzisiaj, 22 października – wspominamy św. Jana Pawła II.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tydzień Misyjny: Każdego roku w trzecią niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, nazywany Niedzielą Misyjną oraz następujący po nim Tydzień Misyjny. Przeżywany w tym roku pod hasłem „Misje sercem Kościoła”, uświadamia nam, że im bliżej jesteśmy serca Jezusa, tym bardziej w centrum Kościoła. To szczególny czas modlitwy za misjonarzy i wspierania terytoriów misyjnych na całym świecie. Taca zbierana dzisiaj, w niedzielę, 22 października jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
  2. Nabożeństwa różańcowe: Nadal trwa miesiąc różańcowy, który zachęca nas do odmawiania modlitwy różańcowej Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie Zapraszamy!
  3. Wypominki: Zbliża się listopad, a wraz z nim nabożeństwa modlitewne za zmarłych. Karty na wypominki z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. W naszej parafii istnieją trzy rodzaje wypominek: jednorazowe, listopadowe i całoroczne. Modlitwy za zmarłych, którzy odeszli w minionym roku, odbędą się w piątek, 3 listopada o godz. 17.30, a bezpośrednio po nich zostanie odprawiona w ich intencji Msza św. Rodziny zmarłych prosimy, aby na tę wieczorną modlitwę i Mszę św. przyniosły ze sobą znicze i zapalili je przed ołtarzem. Już dzisiaj informujemy, iż w poniedziałek, 6.11. br. planujemy wyjazd na grób śp. ks. proboszcza, prałata Józefa Szczypty do Odrowąża.
  4. Akcja Katolicka: Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza wszystkich  zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w spotkaniu Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się  we wtorek, 24 bm. po Mszy św. wieczornej w salce Domu Katechetycznego.
  5. Liczenie wiernych: Informujemy, że dziś, 22 października odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszy św. dla celów statystycznych.
  6. Prasa katolicka: Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła oraz korzystania z biblioteki parafialnej.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!