XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, obchodzona w Kościele polskim jako Dzień Papieski.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 2. We wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
 3. W środę, 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty.
 4. W piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 5. W niedzielę, 22 października – wspominamy św. papieża Jana Pawła II.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzień Papieski: W dzisiejszą niedzielę, 15 października, w Polsce i środowiskach polonijnych po raz dwudziesty trzeci obchodzimy Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.  Odbywa się też zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia. (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i małych miejscowości). Jutro przypada 45. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu, dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana II. Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, za jego katechezę i wlewaną do serca odwagę. Jednocześnie prosimy o wstawiennictwo za nami i naszą ojczyzną.
 2. Nabożeństwa różańcowe: Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. Różaniec odmawiamy także w pod krzyżem na oś. Langiewicza w soboty i niedziele o godzinie 15.00.
 3. Kancelaria parafialna: W najbliższą sobotę, 21. 10. br. nie będzie czynna kancelaria parafialna w godzinach urzędowania ( 9 -11). Pilne sprawy będzie można załatwić po porannej Mszy św. do godziny 9.00.
 4. Światowy Dzień Misyjny: Za tydzień, przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składkę przeznaczamy na cele misyjne.
 5. Straż Honorowa NSPJ: Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 20 października po porannej Mszy św.
 6. Wypominki: Można zamawiać wypominki na przyszły rok i uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii praktykujemy trzy rodzaje wypominek: jednorazowe, listopadowe i całoroczne. Wypełnione karty składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Składka parafialna: Ofiara dzisiejszej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg Zapłać!
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła oraz odwiedzeniu biblioteki parafialnej.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże!