ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

XVIII Niedziela Zwykła – 6.08.2023 r.

Modlitwa mszalna: „Boże, Ty przy chwalebnym Przemienieniu Twojego Syna potwierdziłeś tajemnice wiary świadectwem Ojców i ukazałeś chwałę, jaka czeka Twoje przybrane dzieci, spraw, abyśmy posłuszni głosowi twego umiłowanego Syna, stali się Jego współdziedzicami.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. We wtorek, , 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana
  2. W środę, 9 sierpnia – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męcz.
  3. W czwartek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  4. W piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Światowe dni Młodzieży: Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie dziś dobiegają końca. Dziękujemy Bogu za uczestników z naszej diecezji. Prosimy Boga o bezpieczny powrót do domów rodzinnych.
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę: Dziś i jutro z pięciu miejsc naszej diecezji: Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie 11 sierpnia (piątek) o godzinie 12:00, by następnie pokłonić się w Kaplicy Cudownego Obrazu Bożej Matce. O godzinie 14:00 na wałach pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla zostanie odprawiona Msza święta kończąca pielgrzymkę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, prosimy o modlitwę i zapraszamy 11 sierpnia na Jasną Górę, aby wspólnie pokłonić się Matce Najświętszej i zawierzyć Jej losy naszych rodzin, parafii i całego Kościoła.
  3. Nabożeństwo Fatimskie: Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie w niedzielę, 13.08. br. na godzinę 17.19. W pierwszej części nabożeństwa odmówimy procesyjnie Różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św. o godzinie 18.00.  (w tym miesiącu nie będzie procesji po Mszy św.)
  4. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!