NIEDZIELA 17.12.2023 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj trzecia niedziela adwentu. (niedziela Gaudete) „Boże, Ty widzisz z jaką wiarą oczekujemy świąt Narodzenia Pańskiego,  spraw, abyśmy przygotowali nasze serca  i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia.”

W tym tygodniu, w środę, piątek i w sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

1. Roraty: W tradycji chrześcijańskiej trzecia niedziela adwentu nazywana jest niedzielą radości (Gaudete). Od dziś, 17 grudnia rozpoczynamy czas bezpośredniego przygotowania do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. (uroczystości Narodzenia Pańskiego) Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach. Od poniedziałku do piątku o godz.18.00, w sobotę o godz.7.00.
  2. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia: Jest czymś oczywistym, że przed świętami Bożego Narodzenia wielu będzie chciało przystąpić do spowiedzi świętej. Już teraz prosimy o zastanowienie się nad terminem spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. będzie przez cały tydzień. Codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. poranną. i od godziny 17 do Mszy św. roratniej . W piątek, spowiadać będziemy również po roratach do godziny 20. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami tj. na przyszłą niedzielę.
  3. Wigilia: W niedzielę, 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o 6.30, 8.30, 10.00, 11.30  oraz Msza św. – Pasterka o 24.00. Zachęcamy także, aby ten dzień przeżyć w duchu tradycyjnego postu wigilijnego.
  4. Adoracje:
    Wspólnota charyzmatyczna „KANA” zaprasza do włączenia się w adorację Najświętszego sakramentu w poniedziałek, 18 grudnia po wieczornej Mszy św.

Adoracja w intencji Kościoła i synodu odbędzie się w czwartek, 21 grudnia także po roratach. Zapraszamy!
  5. Podziękowania: Grupa Dzieci Bożych z naszej parafii, pragnie serdecznie podziękować za ich wsparcie, które okazaliśmy w ostatnią niedzielę w czasie kiermaszu piernikowego. Ta pomoc wyniosła 4380 zł i będzie przeznaczona na działalność formacyjną grupy. Dziękujemy także za ofiarę jaką złożyliśmy na Pomoc Kościołowi na Wschodzie – 4641 zł. Bóg Zapłać!
  6. Odwiedziny duszpasterskie:  Wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy od środy, 27 grudnia. Od tych rejonów parafii, które znajdują się najbliżej kościoła. (ul. Lenartowicza, Jutrzenki, Podgórze ) Wizyty będą się rozpoczynać w okresie między-świątecznym,  w dni powszednie od godz. 13, a po Nowym Roku od godz. 15. Natomiast w soboty od godz. 9.00 i w niedziele i święta od godz. 14.00. Po pandemicznym czasie lęku i niepewności jeszcze wyraźniej widzimy, że ta wizyta jest naszym wspólnym darem, polegającym na spotkaniu w waszych domach,  na wspólnej modlitwie, błogosławieństwie rodzin oraz serdecznej rozmowie duszpasterskiej. Pokładamy w niej duże nadzieje – na wzmocnienie więzi parafialnej i jeszcze lepsze poznanie.
    Plan kolędy znajduje się już w gablotach i na naszej stronie internetowej tutaj.
  7. Opłatki wigilijne: W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki, także bezglutenowe.
  8. Ofiara na kościół: W dzisiejszą , III niedzielę miesiąca, kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Dziękujemy Wszystkim za utrzymanie parafii. Bóg zapłać!
  9. Pielgrzymki: Nasza parafia w przyszłym roku pragnie zorganizować wyjazdy: w lutym od 5 do 10. 2024 r. w czasie ferii zimowych, samolotową pielgrzymkę na Sycylię – do św. Agaty. Natomiast w długi weekend majowy, w dniach 27 kwietnia do 5 maja autokarową pielgrzymkę do Francji. Więcej informacji na temat obu wyjazdów znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina.
  10. Życzenia dla wyjeżdżających: Wszystkim, z którymi nie spotkamy się w przyszłą niedzielę ze względu np. na wyjazdy świąteczne, już teraz przekazujemy najlepsze życzenia świąteczne: niech te dni pozwolą Wam na nowo zadziwić się tym, co wydarzyło się w Betlejem 2 tysiące lat temu.
  11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia: Szczęść Boże!