V NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela – 04.02.2024 r.

Dzisiaj przeżywamy V niedzielę zwykłą.
„Wszechmogący Boże, strzeż nieustannie swojej rodziny z ojcowską dobrocią, a ponieważ całą nadzieję pokładamy w łasce niebieskiej, otaczaj nas zawsze swoją opieką.” (z liturgii mszalnej)
W pierwszą niedzielę miesiąca lutego po zakończeniu Mszy św. uklękniemy do adoracji Najświętszego sakramentu.

1. W poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  2. We wtorek, 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników.
  3. W sobotę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

1. Dzień Chorego: W niedzielę 11 lutego w Światowy Dzień Chorego w roku św. Jana Kantego ks. bp Piotr zaprasza wszystkich chorych z rodzinami na spotkanie chorych do Kęt, do parafii św. Małgorzaty i Katarzyny. O godzinie 15:00 zostanie odprawiona Msza święta z udzielaniem sakramentu chorych pod przewodnictwem Biskupa Piotra Gregera. A w naszym kościele Msza św. za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem oraz za pracowników służby zdrowia z udzieleniem sakramentu chorych będzie odprawiona o godz. 8.30. Zapraszamy !
  2. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
    – Wspólnota „Kana” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w poniedziałek – 5 lutego po wieczornej Mszy św. do godz. 19.15.
    – Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek po wieczornej Mszy św.
    – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy.
  3. Msza św. w intencjach kapłanów z naszej parafii oraz o nowe powołania w czwartek o godz. 18.oo, a po niej adoracja w kaplicy do godz. 19.15.
  4. Podziękowania: Wszystkim sprzątającym kościół po okresie bożonarodzeniowym pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i jeszcze raz podziękować za okazaną troskę o świątynię. Bóg Zapłać !
  5. Pielgrzymka: Jutro z parafii wyrusza pielgrzymka do św. Agaty na Sycylię. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę do sanktuariów Francji, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Zapraszamy!
  6. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia, a dzieciom i młodzieży szkolnej szczęśliwego wypoczynku. Szczęść Wam Boże!