XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku.
„Wszechmogący, wieczny Boże, Twoja hojność przewyższa zasługi i pragnienia modlących się do Ciebie; okaż nam swoje miłosierdzie, odpuść grzechy, które niepokoją nasze sumienia, i udziel nam również tego, o co nie ośmielamy się prosić.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bp.
 2. W czwartek, 12 października – wspomnienie św. Jana Beyzyma, kapłana.
 3. W piątek,13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 4. W niedzielę, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa zakonnicy i DrK.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa różańcowe: Trwają nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.15. W tygodniu różaniec będą prowadzić poszczególne wspólnoty i dzieci. Zachęcamy rodziców, aby w różaniec wdrażali również dzieci. Dzieci gromadzą się na modlitwie różańcowej w środy i czwartki o godz. 17.15. Proponujemy również plan minimum dla każdego mieszkańca parafii: niech każdy z nas zdobędzie się na udział w nabożeństwie różańcowym przynajmniej jeden raz w październiku. Oczywiście, zachęca się, by przybywać częściej, nawet codziennie. Jeśli nie możemy w kościele odmawiajmy różaniec również w rodzinach. W soboty i niedzielę mieszkańcy oś. Langiewicza spotykają się na modlitwie różańcowej pod krzyżem o godz. 15.00.
 2. Dzień Papieski: XXIII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 15 października 2023 roku pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Przypominać będziemy osobę i nauczanie św. Papieża, a zwłaszcza fundamentalną zasadę, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa” W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia. (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i małych miejscowości).
 3. Akcja Katolicka w naszej parafii zaprasza wszystkich  zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach  Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się  we wtorek 10 bm. po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznego.
 4. Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Lisieux: W czwartek,12 października, na popołudniowych nabożeństwach towarzyszyć nam będą relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej rodziców św. Ludwika i Marii Martin. Zapraszamy na różaniec, Mszę św., a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z tą, która powiedziała: „Chcę przebywając w niebie, czynić dobro na ziemi”.
 5. Nabożeństwo fatimskie i różańcowe: Zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które odprawimy w piątek, 13 października o godz. 17.15 !
 6. Dzień Dziecka Utraconego: W tym roku 14 października, obchodzimy w naszej parafii Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele podczas nabożeństwa różańcowego będziemy polecać zmarłe dzieci i ich rodziny. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka. Kazanie wygłosi ks. Edward Mazgaj, były kapelan Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu znajdziemy na plakatach umieszczonych w gablotach.
 7. Wypominki: Można już zamawiać wypominki na przyszły rok i uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki to szczególna i wyjątkowa pamięć modlitewna o naszych zmarłych. Jest także wyrazem wdzięczności wobec osób, którym wiele zawdzięczamy, zwłaszcza rodzicom i dziadkom. (w naszej parafii istnieją trzy rodzaje wypominek: jednorazowe, listopadowe i całoroczne)
 8. Składka parafialna: Ofiara – kolekta przyszłej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona będzie na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy!
 9. Podziękowania: Organizatorzy ostatniej akcji krwiodawstwa przy parafii, pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w niej wzięły udział. Pozyskano 4,5 l. tego najcenniejszego daru. Zaś opiekunowie Katolickiego Domu Opieki „Józefów” dziękują za wsparcie materialne, które wyniosło 5 043 zł. „Wszystkim z serca mówimy: Bóg Zapłać i zapewniamy o modlitwie.”
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła oraz do odwiedzenia biblioteki parafialnej otwartej w każdą niedzielę od 8.30 do 11.15.

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!