XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

09.07.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada czternasta niedziela w ciągu roku. „Przyjęliśmy, Boże, Twoje miłosierdzie * we wnętrzu Twej świątyni. * Jak imię Twe, Boże, tak i chwała Twoja sięga po krańce ziemi. * Prawica Twoja pełna jest sprawiedliwości.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. We wtorek – 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
  2. W środę – 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  3. W czwartek, 13 lipca – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  4. W sobotę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Oba nabożeństwa po Mszy Świętej wieczornej.
  2. Przypominamy o zbiórce makulatury. Trwa ona do jutra tj. 10 lipca na parkingu przykościelnym. Makulaturę wrzucamy tylko i wyłącznie do podstawionego kontenera. Prosimy nie przywozić makulatury, kiedy kontener zostanie zabrany.
  3. Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 18:00. Rozpoczniemy Mszą Świętą, a po niej nabożeństwo z Wystawieniem N.S., różańcem i procesją wokół kościoła.
  4. Gościem specjalnym naszej parafii już w przyszłą niedzielę, 16 lipca, będzie Magdalena Wolinska-Riedi. Znana dziennikarka i autorka bestsellerowych książek o świecie za murami Watykanu. Opowie o swoim długoletnim życiu za spiżową bramą w sąsiedztwie trzech papieży – od św. Jana Pawła II do czasów papieża Franciszka. Za mury Watykanu trafiła 20 lat temu jako żona oficera papieskiej gwardii szwajcarskiej, a w ostatnich latach na bieżąco opowiadała nam na antenach telewizji polskiej o Watykanie, Rzymie i tym, co dzieje się we Włoszech. Pani Magdalena napisała trzy publikacje „Kobieta w Watykanie”, „Zdarzyło się w Watykanie” i „ Z Watykanu w świat”. Przywiezie ze sobą książki, które będą również tematem niedzielnego spotkania z parafianami. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie po Mszy Świetnej o 11.30.
  5. Wszystkim odpoczywającym na urlopach i wakacjach, życzymy udanego czasu Pozdrawiamy również Gości przebywających podczas swojego wypoczynku w Bielsku-Białej.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.