XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą.
Człowiek, przebaczając, chce myśleć o drugim człowieku znów pozytywnie i poprawnie z nadzieją budowanie poprawnych relacji. Ponieważ nikt z nas nie jest „samotną wyspą”, dlatego też zawsze jesteśmy narażeni na to, że w jakiś sposób narazimy dobro drugiego człowieka. Pan Jezus to doskonale przewidział i wśród próśb modlitwy jakich nauczył swoich uczniów, umieścił i tę o odpuszczenie grzechów, tak wielkodusznie jak czyni to Pan Bóg. Te słowa Jezusa są drogą, aby nie rozminąć się z tym, co Bóg przewiduje dla nas jako dobro.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
 2. W środę, 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
 3. W czwartek, 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
 4. W sobotę, 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietreciny, prezbitera.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbiórka na Anioł Beskidów. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 2. Rocznicę poświęcenia naszego kościoła będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Wyrażamy wdzięczność Bożej Opatrzności, za naszą świątynię, w której od tylu lat możemy zanosić do Boga naszą modlitwę.
 3. Nowenna przez Uroczystością Świętych Archaniołów. Wspólnota św. Michała Archanioła od dnia 20 września o godz. 17.00 rozpoczyna nowennę przed uroczystością Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ odbędzie się w najbliższą sobotę po porannej Mszy św.
 5. Biblioteka parafialna czynna jest w niedzielę po Mszy o godz. 8.30 do godz. 11.30. Zapraszamy do korzystania.
 6. Zbiórka na Dom Opieki „Józefów”. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w następną niedzielę przeprowadzi w bramach kościoła zbiórkę na Katolicki Dom Opieki „Józefów”. Prosimy parafian o wsparcie tego dzieła.
 7. Spotkanie rodziców przed Pierwszą Komunią. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej będzie w środę o godz. 19.00 w kościele.
 8. Intencje na Msze Święte na przyszły (2024) rok będą przyjmowane w poniedziałek i wtorek 18 i 19 września od godz. 15.00.
 9. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy wszystkim parafianom błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!