XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. „Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty sprawiasz, że wierni Twoi godnie Ci służą; daj nam bez przeszkody dążyć do zbawienia, które obiecujesz.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W czwartek, 9 listopada – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskie, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
 2. W piątek, 10 listopada – wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża.
 3. W sobotę, 11 listopada – wspomnienie – święto Marcina, biskupa.
 4. W niedzielę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza biskupa i męczennika.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Modlitwa za zmarłych: Trwają nabożeństwa wypominkowe codziennie o 17.30 (do 8 listopada). Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze zamówić wypominek rocznych, to może to uczynić dziś lub w najbliższym tygodniu. Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny za zmarłych raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada. Uzyskamy go przez spełnienie zwykłych warunków, to znaczy: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga… w intencji,  w której modli się papież.
 2. Podziękowania: Serdeczne podziękowania kierujemy do parafian składających wypominki i za złożone przy tej okazji ofiary. Jest to wyraz Waszej życzliwości i troski za żywych i zmarłych. Bóg zapłać! Część ofiar przekazujemy na działalność duszpasterską.
 3. Imieniny ks. Marcina: W sobotę imieniny obchodzi wikariusz naszej parafii ks. Marcin Pomper. Dostojnemu solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Patronów. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnoty naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę, 12 listopada o godz. 8.30. Zapraszamy!
 4. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: W przyszłą niedzielę, 12 listopada, jak co roku w drugą niedzielę listopada, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka; Światowy Dzień Ubogich.
 5. Rada Parafialna: Jesienne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w piątek, 17 listopada po wieczornej Mszy św. około 18.30 w Domu Katechetycznym.
 6. Wyjazd do Odrowąża: Jutro, 6 listopada, udamy się z grupą parafian na grób śp. ks. prałata Józefa Szczypty w Odrowążu, gdzie zostanie odprawiona Msza św. W drodze powrotnej nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wyjazd o godzinie 7.00 z pętli autobusowej przy ulicy Tuwima, przewidywany powrót około godziny 18. Dysponujemy jeszcze kilkoma miejscami. Zapraszamy.
 7. Zaproszenie na koncert: Dla uczenia 160 rocznicy Powstania Styczniowego odbędzie się w naszym kościele prawykonanie kantaty: „Styczeń 1863”. W imieniu twórców i wykonawców serdecznie zapraszamy na koncert, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św., 12 listopada św. około 18.50. Więcej informacji o utworze znaleźć można na plakatach.
 8. Święto Niepodległości: Dzisiaj, przed dzień święta niepodległości, harcerki z Katolickiego Stowarzyszenia Harcerzy: ,,Skauci Europy”, zorganizowały kiermasz ciast. Ofiara „co łaska” przeznaczona jest na dofinansowanie obozów harcerskich w wakacje. Zachęcamy do skorzystania z tej jedynej dzisiaj okazji przyniesienia do rodziny smacznych, domowych wypieków oraz pomocy sympatycznej i bardzo ideowej młodzieży. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc!
  A dzieci młodzież i z SP nr 20, zapraszają na wieczornicę pt. „Rok Polski”. Wieczornica odbędzie się w budynku szkoły, w środę, 8 listopada o godzinie 16.45.
  W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej ojczyzny. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni.
 9. Czytelnictwo: Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, Szczęść Boże!