NIEDZIELA 03.03.2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś 3. niedziela Wielkiego Postu. „Boże, źródło wszelkiego miłosierdzia i dobroci, Ty nam wskazałeś jako lekarstwo na grzechy post, modlitwę i jałmużnę, przyjmij nasze pokorne przyznanie się do przewinień, które obciążają nasze sumienia, i podźwignij nas w swoim miłosierdziu.” (z liturgii mszalnej)

1. W poniedziałek, 4 marca – święto św. Kazimierza, Królewicza.
  2. W czwartek, 7 marca – wspomnienie śś. męczennic Perpetuy i Felicyty.
  3. W sobotę, 9 marca – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

1. Wielki Post – Zachęcamy do gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    – Droga krzyżowa: piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15 i po wieczornej Mszy św.
    – Gorzkie Żale: w niedziele o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa. – Medytacje Drogi Krzyżowej, w piątek, 1 marca o godz. 17.15 poprowadzi wspólnota „Domowego Kościoła”. Dziękujemy!
  2. Nabożeństwa i spotkania – zmiana Tajemnic Różańcowych, dzisiaj, w pierwszą niedzielę marca po Mszy św. o godz.6.30.
    – we wtorki po Mszy św. wieczornej – modlitwę do św. Józefa.
    – w środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że intencje nowennowe na Mszę św. o godz. 18.00 przyjmujemy do środy.
  3. Wielki Post – rekolekcje: w niedzielę, 17 marca rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Będzie im przewodniczył ks. Andrzej Muszala z Krakowa.
  4. Odpust parafialny: Zbliża się uroczystość odpustowa naszej parafii. Z tej racji zapraszamy do uczestnictwa w nowennie ku czci św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej. Rozpocznie się ona w niedzielę, 10 marca po Mszy św. o godz. 8.30, w tygodniu będzie się odbywać po wieczornej Mszy św. W to nabożeństwo chcemy włączyć osobiste świadectwa działania św. Józefa w naszym życiu, dlatego zachęcamy do podzielenia się takimi doświadczeniami spotkania ze św. Józefem w osobistych podziękowaniach i prośbach, które będą codziennie odczytywane. Nowennę zakończy akt uroczystego oddania się w opiekę świętego Józefa.
  5. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele zostały wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.
  6. Droga Krzyżowa ulicami miasta: Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta Bielska-Białej odbędzie się w piątek, 22 marca 2024 roku. Początek przy kościele NSPJ godz..17.oo.

Prasa i książki: Zachęcamy do ich nabywania i czytania prasy i literatury katolickiej, która wyłożona jest przy wejściu do kościoła. Nowy numer kwartalnika „Niedziela Extra” poświęcony jest celibatowi, a tygodnika dobremu przygotowaniu do spowiedzi.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!