XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023 Roku Pańskiego

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. „Panie, nasz Boże, spraw, abyśmy znajdowali radość w Twojej służbie, albowiem szczęście trwałe i pełne możemy znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Tobie, Stwórcy wszelkiego dobra.” (z liturgii mszalnej)

1. We wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  2. W środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  3. W piątek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla.

1. Modlitwa za zmarłych: Listopadowe modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych krewnych i przyjaciół, odprawiamy codziennie przed Mszami św. o godz. 6.40 i 17.30.
  2. Opłatki na wigilię: Zwyczajem naszej parafii jest, rozprowadzanie poświęconych opłatków przez panów organistę i kościelnego. Pan organista już w tym tygodniu będzie przynosił opłatki do naszych mieszkań. Zachęcamy do przyjmowania poświęconych opłatków. Ofiary z tej okazji składane, są przeznaczone na utrzymanie funkcji kościelnego i organisty w naszej parafii.
  3. Uroczystość Chrystusa Króla: W przyszłą niedzielę, 26 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.
  4. Taca III niedzieli: Dzisiejsza składka zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

Ogłoszenia spoza parafii:

1. Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” – serdecznie zapraszają do udziału w bożonarodzeniowej zbiórce żywności, która odbędzie się w Gemini Park, w sklepie Bi1 oraz w sklepie Netto (uj. Jutrzenki) w dniach 1 i 2 grudnia br. Żywność ze zbiórki przekazana będzie w formie paczek dla najbardziej potrzebujących, starszych oraz samotnych mieszkańców naszego osiedla Złote Łany. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!
    2. Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży, który prowadzi świetlicę środowiskową „Jutrzenka”, zaprasza na turniej tenisa stołowego, który odbędzie się w przyszłą sobotę, 25 listopada w godz. od 10.00 do 14.00. w budynku: przy ul. Jutrzenki 22 i przeznaczony jest dla mieszkańców w wieku 50+.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże !