UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

26.11.2023 Roku Pańskiego

Dziś przeżywamy 34 – ostatnią niedzielę w ciągu roku, wraz z uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. „Wszechmogący, wieczny Boże, Ty postanowiłeś wszystko poddać umiłowanemu Synowi Twojemu, Królowi Wszechświata, spraw, aby całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, Tobie służyło i bez końca Ciebie chwaliło.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W czwartek, 30 listopada – przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas adwentu i nowy rok liturgiczny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi,  możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny. (Należy także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu).
  2. Opłatki na wigilię: Nasz organista, pan Stanisław i w tym tygodniu będzie przynosił opłatki wigilijne do naszych mieszkań. Zachęcamy do przyjmowania poświęconych opłatków, które symbolizują także jedność z parafią. Ofiary z tej okazji składane są przeznaczone na utrzymanie funkcji organisty w naszej parafii.
  3. Godzina uwielbienia: Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kaplicy Matki Bożej na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem Boga. Modlitwy poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – Kana. Zapraszamy!
  4. Modlitwa za zmarłych: Listopadowe modlitwy wypominkowe, odprawiamy codziennie przed Mszami św. o godz. 6.40 i 17.30. Pamiętajmy także o możliwości uzyskania odpustu, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modląc się w intencjach papieża.
  5. Krąg Biblijny: Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, tj. 28 bm. po Mszy św. wieczornej w salce nr 2 w Domu Katechetycznym.
  6. I-Piątek i I-Sobota: W pierwszy piątek, który będziemy przeżywać w tym tygodniu zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, udziału w Mszy św. i sakr. pokuty. Spowiedź rozpocznie się od godz. 16.00 . Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 17.00. W pierwszą sobotę, po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, w ramach nabożeństwa pierwszo-sobotniego. W czwartek, przed I-piątkiem, zapraszamy na „Godzinę św.” i spowiedź od godziny 17.00.
  7. Odwiedziny chorych: W  sobotę, 2 grudnia kapłani udadzą się do chorych i seniorów z posługą sakramentalną w godzinach porannych i przedpołudniowych.
  8. Prasa: Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!