NIEDZIELA – 18.02.2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
„Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy przez doroczne ćwiczenia wielkopostne postępowali w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzili święte życie”. (z liturgii mszalnej)

1. Dzisiaj, 18 lutego przypada 650 rocznica urodzin św. Jadwigi Królowej, której imieniem jest nazwany jeden z naszych kościelnych dzwonów.
  2. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

1. Wielki Post: Rozpoczął się Wielki Post. Modlitwą, postem i jałmużną niech będą naznaczone przeżywane dni rozpoczynającego się pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.
    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    – Droga Krzyżowa: w piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15 (dla dorosłych) i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży. ( około 18.45). Medytacje Drogi Krzyżowej poprowadzi wspólnota Legionu Maryi, Bóg zapłać za podjęty trud.
    – Gorzkie Żale: w niedziele o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa.
  2. Adoracja: W czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, a zwłaszcza trwającego synodu. Zapraszamy!
  3. Rycerstwo: We wtorek, 20 lutego Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na wieczorną Mszę św. a po niej na nabożeństwo do swojego Patrona.
  4. Składka parafialna: Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za którą z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać! Informujemy także, że w minionym tygodniu zostało zamontowanych siedem lamp solarnych wzdłuż południowej ściany kościoła, aż do bramy zachodniej. Mamy nadzieję, że to oświetlenie poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich korzystających z tego ważnego ciągu komunikacyjnego przy naszym kościele. Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 13 300. zł.
  5. Ogłoszenie poza-parafialne: Rada Osiedla „Złote Łany” zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie sprawozdawcze za rok 2023, które odbędzie się dnia 21.02. 2024 roku o godzinie 17.oo w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku- Białej. (wejście od ul. Podgórze – siedziba Rady Osiedla)

Wszystkim życzymy spokojnego i zdrowego tygodnia i zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!