XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada 30 niedziela zwykła. „Wszechmogący, wieczny Boże, pomnóż w nas wiarę, nadzieję i miłość i daj nam ukochać Twoje przykazania, abyśmy mogli otrzymać obiecane zbawienie.” (z liturgii niedzielnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W środę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.
 2. W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. (Dzień Zaduszny)
 3. W sobotę, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa różańcowe: Jeszcze tylko do wtorku, 31 października, odprawiane będą nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.15. na które serdecznie zapraszamy. Wyrażamy wielką wdzięczność Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej szczególnej modlitwie, dając autentyczne świadectwo wiary, nadziei i miłości do Pana Jezusa przez Maryję.
 2. Uroczystość Wszystkich Świętych: W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada. Msze św. w kościele będą odprawione według porządku niedzielnego. Ponadto w przeddzień uroczystości, we wtorek, 31 października będzie odprawiona Msza św. również z uroczystości Wszystkich Świętych.
 3. Msza na cmentarzach: W dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Krasickiego (na Leszczynach) zostaną odprawiona o godzinie 14.00 nieszpory za zmarłych, a następnie Msza św., którą w tym roku poprowadzi nasza parafia. Na cmentarzu komunalnym w Kamienicy, Msza św. przy kaplicy będzie sprawowana o godz. 15.00.
 4. Dzień Zaduszny: W czwartek, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – święto wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczania. W ten dzień ponownie odwiedzimy kościoły i cmentarze modląc się za zmarłych. W naszym kościele Msze św. za dusze wiernych zmarłych będą odprawiane o godzinie: 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu odprawimy w kościele nabożeństwo żałobne po Mszy św. o godz. 8.00, a nieszpory za zmarłych o godz. 17.15.
 5. Odpusty za zmarłych: Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

  Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
  • brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
  • stan łaski uświęcającej, czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna
  • przyjęcie Komunii świętej
  • odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego

 6. Modlitwy za zmarłych, którzy odeszli w minionym roku, odbędą się w piątek, 3 listopada o 17.30, a bezpośrednio po nich zostanie odprawiona w ich intencji Msza św. Rodziny zmarłych prosimy, aby na tę wieczorną modlitwę przyniosły do kościoła znicze i zapalone położyły przed ołtarzem.
 7. Wypominki: Nadal przyjmujemy wypominki na przyszły rok, oraz wypominki listopadowe, połączone z modlitwą różańcową i jednorazowe na uroczystość Wszystkich Świętych. Wypełnione karty składamy w zakrystii lub w kancelarii parafii.
 8. Pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, Spowiedź św. w czwartek przed Mszą św., w piątek od godz. 16. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci i dorosłych o godz. 17.00. W sobotę, po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo pierwszo sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy!
 9. Odwiedziny chorych: Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych i seniorów, w najbliższą sobotę, 4.11. br. w godzinach porannych i dopołudniowych.
 10. Żywy Różaniec: Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 5 listopada po Mszy św. o 06.30.
 11. Wyjazd do Odrowąża: Zaraz po święcie Wszystkich Świętych i w czasie trwania jego oktawy, chcemy się udać na grób naszego zmarłego przed ośmiu laty księdza proboszcza Józefa Szczypty i w jego rodzinnym kościele odprawić Mszę św. za niego i jego rodziców. Wyjazd odbędzie się poniedziałek, 6 listopada. koszt 70 zł. zapisać się można w zakrystii, bądź u pani Stasi – zelatorki naszych Róż Różańcowych. Wyjazd ten połączymy jeszcze z nawiedzeniem sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zapraszamy serdecznie.

Na ten wyjątkowy tydzień, wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego! Szczęść Boże!