XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 07. 2023 Roku Pańskiego

Przeżywamy dzisiaj 16 niedzielę zwykłą. „Wszechmogący Boże, okaż miłosierdzie swoim wiernym i pomnażaj w nich dary swojej łaski, aby pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Twoje przykazania”.

1. W poniedziałek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi.
  2. We wtorek, 25 lipca
    • święto św. Jakuba Starszego, apostoła.
    • wspomnienie św. Krzysztofa.
  3. W środę, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych babciach i dziadkach.
  4. W sobotę, 29 lipca – wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

1. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów: Dziś w niedzielę, 23 lipca rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa – 23-30 lipca. W związku z tym po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróże. Ofiary te będą przeznaczone dla misjonarza z KIABAKARI w Tanzani, ks. Wojciecha Kościelniaka, któremu obiecaliśmy pomoc, gdy gościł w naszej parafii.
  2. Czuwanie w Hałcnowie: Lipcowe czuwanie w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie w ostatni piątek miesiąca poprowadzi nasza parafia. Tegoroczne czuwania związane są z 30 rocznicą koronacji Piety Hałcnowskiej i rozważany jest temat: „Żyć jak Maryja, aby razem z Nią królować”. Po uroczystym odsłonięciu Piety o godzinie 18.00 nasza parafia poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a godzinie 20.00 zapraszamy na Mszę św. podczas, której kazanie na temat siedmiu boleści Matki Bożej wygłosi ks. Jacek Pędziwiatr. W przerwie około godziny 19 ksiądz kustosz zaprasza na herbatę. Gorąco zapraszam do licznego udziału w czuwaniu wszystkich naszych parafian w piątek, 28 lipca do Hałcnowa!
  3. Imieniny Księży: W tym tygodniu imieniny obchodzą nasi księża: Krzysztof Kurnik i Jakub Kuliński. Chciejmy pamiętać w modlitwie o Księżach Solenizantach, życząc im obfitych łask Bożych, aby w pełni mogli się cieszyć się darem kapłaństwa przeżywanego w naszej wspólnocie i nowych parafiach do których posłał ich biskup.
  4. Nabożeństwa w tygodniu: W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odprawiane są nabożeństwa: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.15 w intencji Kościoła i trwającego synodu. Serdecznie zapraszamy!
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!