XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.10.2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. „Boże, Ty przez przebaczenie i litość najpełniej okazujesz swoją wszechmoc, udzielaj nam nieustannie swojej łaski, abyśmy dążąc do obiecanego nam nieba stali się uczestnikami szczęścia wiecznego.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W środę , 4 października – wspominamy św. Franciszka z Asyżu, diakona.
 3. W czwartek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, naszej wielkiej mistyczki i rodaczki.
 4. W sobotę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 5. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Różaniec: Wraz z pierwszym dniem października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa te będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach Kościoła, Ojczyzny i naszych osobistych. W tygodniu różaniec poprowadzą dzieci i wspólnoty parafialne. Szczegółowy harmonogram nabożeństw znajduje się w gablotach i na stronie internetowej tutaj. Zapraszamy!
 2. Dzieci komunijne: Dzisiaj na Mszy św. z udziałem dzieci zostaną poświęcone i przekazane uczniom klas III różańce. Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na to ważne wydarzenie w drodze do Stołu Pańskiego.
 3. Pierwszy czwartek: Zapraszamy na adorację pierwszo-czwartkową – Godzinę Świętą, połączoną z nabożeństwem różańcowym w czwartek na godzinę 17. W tym czasie odbywać się będzie także spowiedź.
 4. Pierwszy piątek: W najbliższy piątek, jako pierwszy piątek miesiąca, spowiedź dzieci od godz. 16.00. Komunia św. pierwszo-piątkowa będzie udzielona na nabożeństwie różańcowym tym osobom, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św. wieczornej.
 5. Pierwsza sobota: W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie, w którym oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo poprowadzi Grupa Fatimska.
 6. Odwiedziny chorych: W sobotę, 7 października kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych i seniorów. Prosimy o potwierdzenie wizyt i zgłaszanie księżom tych osób, które pragną przyjąć sakramenty chorych, pokuty czy komunię św. .
 7. Kancelaria parafialna: Od najbliższej soboty, 7. 10. br. kancelaria parafialna będzie przyjmować od godziny 9 do 11. Narzeczonych, którzy chcą spisać protokół przedmałżeński prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiego zamiaru i indywidualne umówienie się z księdzem.
 8. Modlitwa Karmelitańska: Zakon Karmelitów Bosych zaprasza na „Szkołę Modlitwy Karmelitańskiej”. Pierwsze spotkanie 10.10. (wtorek) o godzinie 18.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.
 9. Akcja Krwiodawstwa: Dzisiaj przy naszej parafii organizowany jest Dzień Krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia, w godzinach od 9.00 do 13.00. w Domu Katechetycznym.
 10. Prasa: Zachęcamy także do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła oraz korzystania z biblioteki parafialnej która działa w każdą niedzielę od 9.30 do 11.00.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!