XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30. 07. 2023 Roku Pańskiego

Przeżywamy dzisiaj 17 niedzielę w ciągu roku kościelnego.

„Boże, Obrońco ufających Tobie, bez Ciebie nic nie jest mocne ani święte, spraw w swoim wielkim miłosierdziu, abyśmy pod Twymi rządami i Twoim przewodnictwem dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  2. We wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa.
  3. W piątek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  4. W sobotę, 5 sierpnia – przypada święto Matki Bożej Śnieżnej, Opiekunki Ludu Rzymskiego.
  5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie: Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się już w najbliższym tygodniu w dniach 1-6 sierpnia. Z naszej diecezji wyruszyła 400 osobowa grupa młodych ludzi, która wraz z młodzieżą całej Polski dotrze do Portugalii. Pielgrzymom na 37 ŚDM życzymy Bożego błogosławieństwa. Plakaty informujące o godzinach transmisji telewizyjnej z uroczystości wywieszone są w gablotach. Zachęcamy do włączenia się tą drogą w to wielkie wydarzenie dla całego Kościoła.
  2. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego: We wtorek, 1 sierpnia przypada kolejna, 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1944 rok). Modlimy się za zmarłych obrońców naszej ojczyzny i o pokój dla niej w obecnym czasie.
  3. Pielgrzymka na Jasną Górę: W niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 7.30 wyruszy z Hałcnowa XXXII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Zapisy trwają jeszcze do 31 lipca.
  4. Nabożeństwa w tygodniu: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godziny 17.00 i przed porannymi Mszami św. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą – adorację od godz. 17.00, w intencji powołań do służby w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę miesiąca w ramach nabożeństwa Pierwszo-Sobotniego odprawianego po porannej Mszy św., oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy serdecznie!
  5. Sierpień – miesiąc abstynencji: We wtorek rozpoczynamy sierpień. Już od wielu lat w tym miesiącu Kościół w Polsce wychodzi z Apelem o trzeźwość w naszych rodzinach i w naszym Narodzie. Dobrowolna abstynencja może być darem dla uzależnionych, staje się też świadectwem wobec młodego pokolenia. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy w intencji tych, którzy przeżywają kłopoty wynikające z choroby alkoholowej oraz innych uzależnień.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!