NIEDZIELA 07.01.2024 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego.
„Wszechmogący, wieczny Boże, po chrzcie w Jordanie uroczyście ogłosiłeś, że Chrystus, na którego zstąpił Duch Święty, jest Twoim umiłowanym Synem,  spraw, aby Twoje przybrane dzieci, odrodzone z wody i Ducha Świętego, zawsze żyły w Twojej miłości.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W sobotę, 13 stycznia – przypada wspomnienie św. Hilarego, bp i drK.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego: Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpocznie się okres zwykły i potrwa w swej pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową (13 lutego). Tradycyjnie pozostaniemy jednak w atmosferze Bożego Narodzenia do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
 2. Wizyta duszpasterska 2024:
  Wizyta duszpasterska jest prowadzona według ustalonego porządku. Odwiedziny dzisiaj i jutro przedstawiają się następująco:
  Niedziela 07.01.2024 kolęda od godz. 14.00
  1. Jutrzenki 31- od pierwszej klatki
  2. Jutrzenki 31- od ostatniej klatki
  3. Tuwima 65, 67, 83, 85, 87, Wierzyńskiego, Kisielewskiego, Stanclika, Kajzara
  4. Tuwima 60, 66
  Poniedziałek 08.01.2024 od godz. 15.00
  1. Łagodna 89
  2. Jutrzenki 33 – od pierwszej klatki
  3. Jutrzenki 33 – od ostatniej klatki.
  Całościowy plan kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Nabożeństwa: We wtorek zapraszamy czcicieli św. Józefa na wieczorną Mszę św. połączoną z nabożeństwem, w środę wieczorem na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej: Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 9 stycznia po Mszy św. wieczornej w salce na probostwie. Wszystkich członków i sympatyków serdecznie zapraszamy!
 5. Spotkanie kolędowe wspólnot: W sobotę, 20 stycznia odbędzie się spotkanie kolędowe wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii. Początek o godzinie 15.oo.
 6. Prasa katolicka: Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!