NIEDZIELA 21.01.2024 r.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

Dziś 3 niedziela zwykła. „Wszechmogący wieczny Boże, kieruj naszym życiem według swego upodobania, abyśmy w imię Twojego umiłowanego Syna, mogli obfitować w dobre uczynki.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W środę, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp. i dra K.
 2. W czwartek, 25 stycznia –święto Nawrócenia św. Pawła.
 3. W piątek, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 4. W sobotę, 27 stycznia – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Biblijna: Dzisiaj, w niedzielę, 21 stycznia wraz z Kościołem obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. „Trwajcie w moim Słowie”- tymi słowami zachęca nas papież do ponownego odkrywania i pogłębienia znaczenia Biblii.
 2. Koncert kolęd: Trwając w atmosferze bożonarodzeniowej na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy gościć scholę z parafii św. Macieja w Andrychowie „Soli Deo”, która ubogaci liturgię, a po niej wystąpi z krótkim koncertem kolędowym. Serdecznie zapraszamy!
 3. Wieczór uwielbienia: Wspólnota „ KANA” zaprasza na wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem – w poniedziałek, 22 stycznia po wieczornej Mszy św.
 4. Krąg Biblijny: Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 stycznia po Mszy św. wieczornej.
 5. Honorowa Straż NSPJ: Spotkanie kolędowe Honorowej Straży NSPJ odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 stycznia o godzinie 9.oo na plebanii.
 6. III niedziela: Składamy serdeczne „Bóg Zapłać!” za złożoną dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, ofiarę na potrzeby naszej parafii.
 7. Wizyta duszpasterska: W tym tygodniu zakończymy odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Kolęda uzupełniająca odbędzie się we wtorek, 23 stycznia od godziny 15.oo. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, lub telefonicznie.
 8. Kancelaria parafialna: Po zakończonej wizycie duszpasterskiej wracamy do zwykłego porządku urzędowania kancelarii parafialnej. Tj.: we wtorek od godz. 16 do 17.30. w środy po porannej Mszy św. do godz. 8.30. w czwartki po wieczornej Mszy św. do 19.30. i w soboty od godz. 9.00 do 10.30.
 9. Pielgrzymki: Jeszcze raz informujemy, o organizowanych przez naszą parafię pielgrzymkach. W lutym na Sycylię, a na przełomie kwietnia i maja do Francji.