NIEDZIELA 25.02.2024r.

II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu.
„Boże, Ty nam nakazałeś słuchać Twojego umiłowanego Syna, † ożywiaj naszą wiarę swoim słowem, * abyśmy odzyskawszy czystość duszy, mogli się cieszyć oglądaniem Twojej chwały”. (z liturgii mszalnej)

1. We wtorek, 27 lutego – przypada wspomnienie św. Grzegorza z Nareku.

1. Dzień solidarności z misjonarzami: Dziś, w drugą niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku rozważamy temat: „ W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Odbywa się także ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Ofiary te można składać po każdej Mszy św. do skarbon przy wyjściu z kościoła.
  2. Wielki Post: Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne:
    – Droga krzyżowa: w piątki o godz. 16.30 i 17.15 i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży. (około 18.45).
    – Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym.
  3. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania: Otrzymujemy szereg pytań o przygotowanie do bierzmowania dorosłych, którzy z różnych powodów nie przyjęli tego sakramentu. Informujemy, że wkrótce po świętach wielkanocnych zamierzamy rozpocząć cykl spotkań przygotowujących dorosłych do bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Sakrament bierzmowania jest jednym z trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej i nie należy go odkładać na czas nieokreślony.
  4. Spotkanie Biblijne:  Zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy wtorek, 27 lutego o godz. 18.45 w sali biblioteki w Domu Katechetycznym.
  5. Spowiedź na I-piątek: W tym tygodniu przypada I- piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek, 1 marca spowiedź dla dzieci rozpocznie się o godzinie 16.oo, a po zakończonej Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 będzie udzielona komunia św. osobom, które nie będą uczestniczyć w wieczornej Mszy św. Zapraszamy także na Godzinę Świętą, w czwartek o godzinie 17.oo, przed pierwszym piątkiem.
  6. Pierwsza sobota miesiąca: W sobotę 2 marca, jako pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.oo
  7. Odwiedziny chorych:  W sobotę 2 marca, odbędą się odwiedziny chorych w domach. Podczas wizyty duszpasterskiej spotkaliśmy wiele osób, które od długiego czasu nie wychodzą z domu, a mimo to nie dostrzegają potrzeby życia sakramentalnego. Kapłani udają się do chorych z Komunią św. wielkanocną. Stwarzają też możliwość spowiedzi. Gdyby ktoś z chorych chciał dołączyć do grupy odwiedzanych co miesiąc, uprzejmie prosimy o zgłoszenie. Jeśli dla kogoś barierą jest poczucie powinności „zapłaty” za przyjście kapłana, to chcemy zadeklarować, że żadne ofiary przy okazji odwiedzin chorych w domach nie są oczekiwane. Ci, którzy chcą, składają swój dar na Kościół w sposób całkowicie dobrowolny.
  8. Nabór do ministrantów i Dzieci Bożych: Powiększa się grono Liturgicznej Służby Ołtarza. Informujemy, że wciąż przyjmujemy nowych kandydatów do grona ministrantów i Dzieci Bożych. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do ks. Jakuba.
  9. Tryptyk św. Józefa:  W związku z tak dużym przywiązaniem parafian do czci oddawanej św. Józefowi, postanowiliśmy zaproponować umieszczenie w kościele dużego dzieła malarskiego poświęconego naszemu Patronowi. Pomysł zrodził się już dawno, w Roku Św. Józefa w 2021. W tym celu został przygotowany odpowiedni projekt, który znajduje się na ścianie kościoła. Propozycja ta spotkała się z jednoznaczną aprobatą konsultowanych osób i Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Następnie zostały rozpoczęte starania o zatwierdzenie projektu przez odpowiednie władze diecezji, co już się stało. Zanim przystąpimy do realizacji tego dzieła, chcemy, aby Parafianie wypowiedzieli się jeszcze raz w tej ważnej kwestii. Tryptyk, będzie odpowiadał wielkością witrażom, które znajdują się miedzy kaplicą, a kościołem i będzie dopełnieniem całości wystroju kościoła. Projekt, który został przedstawiony niestety nie odpowiada rzeczywistej kolorystyce malowidła, które w rzeczywistości jest w bardziej nasyconych kolorach. Ufamy, że znajdą się osoby, które zechcą uczestniczyć w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia.
  10. Ofiary na kwiaty: Jak co roku zostały wystawione puszki do których możemy składać ofiary na wystrój Bożego Grobu. Bóg Zapłać!
  11. Rocznica: We wtorek, 27 lutego mija dziewiąta rocznica śmierci ks. prałata Józefa Szczypty. Pamiętajmy w modlitwach o naszym zmarłym proboszczu i budowniczym kościoła i bądźmy wdzięczni za wszelkie dobro, które wśród nas pozostawił i które ciągle owocuje. W tym roku także planujemy wyjazd do Odrowąża na jego grób, o czym będziemy informować.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła i w Wszystkim życzymy błogosławionego drugiego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!