XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą.
Upomnienia braterskiego nie należy się obawiać. Jest ono wyrazem miłości, znakiem troski o człowieka, o jego dobro i szczęście. Ten kto kocha nie przestaje upominać, bo sprzeniewierzyłby się swojej miłości. Ten, kto autentycznie miłuje, będzie upominał, aby wzywać człowieka do przemiany życia. Sztuką jest dziś upomnieć z miłością, ale jeszcze większym wyczynem jest uznać słowa krytyki i przyjąć upomnienie pod swoim adresem. Odniesienie człowieka do kwestii upomnienia braterskiego – rozumianego w duchu ewangelicznym – stanowi jedno z podstawowych kryteriów naszej dojrzałości w obszarze wiary i miłości.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. We wtorek, 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 2. W środę, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 3. W czwartek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W piątek, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. W sobotę, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie rodziców młodzieży klas ósmych, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 2. Tydzień Wychowania. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W środę, czwartek i piątek przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. Nabożeństwo Fatimskie. W środę 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz. 17.19 adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas, którego zostanie odmówiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do nowenny prosimy przynosić przed adoracją. Po Mszy świętej odmówiony zostanie różaniec oraz udamy się w procesji fatimskiej wokół kościoła.
 4. Msza pod krzyżem. W czwartek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta pod krzyżem na Osiedlu Langiewicza. Przed Mszą o godz. 16.15 zostaną odmówione Godzinki o Męce Pańskiej. Składka zbierana podczas Mszy przeznaczona będzie na pokrycie dzierżawy działki pod krzyżem.
 5. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii: W sobotę, 16 września odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wraz z parafią Chrystusa Króla z Leszczyn organizujemy wspólny wyjazd do Kalwarii i Łagiewnik. Koszt 30 zł. od osoby. Wyjazd spod kościoła na Leszczynach 16.09. br. godzinie 8.00. Zapisy w zakrystii bądź telefonicznie. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy …
 6. Ofiara na Anioł Beskidów. W przyszłą niedzielę 17 września będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek będziemy wspierać diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 7. Dzieci Boże. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w wspólnocie Dzieci Boże. Spotkanie tej wspólnoty będą się odbywały w soboty o godz. 9.00 w Domu Katechetycznym.
 8. Wyjazdy parafialne. Przypominamy o możliwości jednodniowego wyjazdu do Zakopanego w dniu 16 września i o dwudniowej pielgrzymce do Austii (Mariazell, Kalenberg i Wiedeń) w dniach 6-7 października. Bliższe informacje w gablotce i u księdza Marcina.
 9. Intencje na Msze Święte na przyszły (2024) rok będą przyjmowane w następnym tygodniu w dniach 18 i 19 września (poniedziałek i wtorek) od godz. 15.00.
 10. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!