XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2023 Roku Pańskiego

Boże, źródło wszelkiego dobra, wysłuchaj nasze pokorne prośby i spraw, abyśmy przez Ciebie natchnieni poznawali, co jest słuszne, i z Twoją pomocą to wypełniali.

1. W środę, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  2. W sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

1. Nabożeństwa czerwcowe: Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. A niedzielę o godzinie 17.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach młodzież, która rozpoznaje swoje powołanie.
  2. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2022/23: Zbliża się dzień zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek, 23 czerwca, o godzinie 8.00 rano. Zapraszamy dzieci i młodzież, a także nauczycieli i rodziców na wspólne dziękczynienie Bogu za przeżyty w pokoju czas nauki i pracy dydaktycznej.
  3. Niektóre nabożeństwa w tygodniu:
    • we wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa i modlitwę za kapłanów pracujących w naszej parafii.
    • w środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
    • w czwartek po Mszy św. wieczornej na adorację w ciszy w intencji synodu i Kościoła.
  4. Taca na potrzeby parafii: W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w kościele i przez konto bankowe.
  5. Biblioteka parafialna: Jeszcze tylko w dzisiejszym dniu będzie czynna nasza biblioteka parafialna . Zapraszamy do skorzystania z jej księgozbioru na progu rozpoczynającego się czasu wakacyjnego i urlopowego. Wartościowa lektura może nam pomóc w dobrym przeżyciu czasu wolnego.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!