II Niedziela Wielkanocna – 07. 04. 2024 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. „Boże zawsze miłosierny, Ty przez doroczną uroczystość wielkanocną umacniasz wiarę Twojego ludu, pomnóż łaskę, której udzieliłeś, abyśmy wszyscy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, przez który zostaliśmy oczyszczeni,  jak potężny jest Duch, przez którego zostaliśmy odrodzeni, i jak cenna jest Krew, przez którą zostaliśmy odkupieni.” (z mszału)

1. Jutro, 8 kwietnia – przypada (przeniesiona w tym roku z dnia 25.03.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  2. W piątek, 12 kwietnia – przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego, z racji trzeciego piątku miesiąca.
  3. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia – obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

1. Niedziela Miłosierdzia. Dziś w niedzielę, 7 kwietnia przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego, która otwiera Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 14.45 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę i ponowimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu, po czym zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W dniu dzisiejszym za uczczenie Bożego Miłosierdzia, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Duchowa adopcja: Jutro, tj. 8 kwietnia br w liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego, który jednocześnie jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. o godzinie 18.oo odbędzie się Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby składające przyrzeczenia bardzo prosimy o zabranie ze sobą świec. Prosimy też przyjść do kościoła 15 minut wcześniej, aby złożyć deklarację przyrzeczeń.
  3. Ruch Margaretki: Wyjazd pielgrzymki Apostolatu „Margaretka” do Kęt odbędzie się 13 kwietnia o godz. 9.00 z pętli autobusowej przy ulicy Tuwima.
  4. Odrowąż: Trwają zapisy na wyjazd do Odrowąża na grób ks. prałata Józefa Szczypty, w sobotę 20 kwietnia. Można zapisać się w zakrystii lub u pani Stasi – zelatorki różańcowej.
  5. I-Komunia: Spotkanie rodziców dzieci klas III SP nr 20, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. obędzie się w środę o godzinie 19.oo w kościele.
  6. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
    – Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do św. Józefa. A po Mszy św. spotkanie biblijne w Domu Katechetycznym.
    – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. – W czwartek, zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów (od wspólnot z naszej parafii) i adorację w ciszy w kaplicy Matki Bożej
    – Codziennie przed wieczornymi Mszami św. odmawiany jest różaniec. Zapraszamy.
  7. Wspólnota „Żarki”: Wspólnota „Żarki” w ramach Dnia Głoszenia i Dzielenia, przedstawi nam swoją wspólnotę. Zaprasza również na drobny poczęstunek wybornymi wypiekami własnego wyrobu. Kto chciałby wesprzeć wakacyjny obóz „Żarków”, może złożyć ofiarę przy wyjściu z kościoła. Bóg Zapłać za każdy gest dobroci!
  8. Kurs Nowe Życie: W dniach od 19 do 21 kwietnia zapraszamy na kurs Nowe Życie. To jest kolejna edycja tej formy rekolekcji w naszej parafii, którą już znamy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić i pogłębić swoje relacje z Bogiem. Zapisy pod numerem telefonu lub linkiem zamieszczonym na stronie internetowej naszej parafii.
  9. Grupa Charytatywna: Dzięki złożonym podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę naszej parafii produktów spożywczych, wydane zostało 15 paczek świątecznych przygotowanych z myślą o ubogich i potrzebujących przede wszystkim z naszej parafii. Podczas zbiórki do skarbony w Wielką Sobotę zebrana została kwota 902,56 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  10. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!