NIEDZIELA 17.03.2024 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu. „Prosimy Cię, Panie, nasz Boże, udziel nam łaski, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Twojego Syna,  który oddał własne życie za zbawienie świata.” (z liturgii mszalnej)

1. We wtorek, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

2. W przyszłą niedzielę, 24 marca – przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej.

1. Uroczystość Św. Józefa: W naszym kościele obchodzimy dzisiaj odpust parafialny, ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Z wielką radością witamy w parafii ks. Andrzeja Muszalę – rekolekcjonistę wielkopostnego, który będzie także przewodniczył sumie odpustowej i wygłosi kazanie. We wtorek, 19 marca, w sam dzień uroczystości również zapraszamy do szczególnego uczenia św. Józefa na Mszach św. i zyskania odpustu. Dzisiejszym uroczystościom towarzyszy chór „Echo” z Zebrzydowic oraz przedstawiciele Braci strażackiej OSP- Leszczyny, których serdecznie witamy i dziękujemy za przybycie i uświetnienie naszego odpustu.
  2. Rekolekcje wielkopostne: Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Andrzej Muszala z Krakowa. W dni powszednie Msze św. i nauki rekolekcyjne będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00. W środę, także o godz. 10.00 dla chorych. Spowiedź będzie się rozpoczynała pół godziny przed każdą Mszą św. Pełny Plan tegorocznych rekolekcji znajduje się w gablotach i na naszej stronie parafialnej. Taca zbierana w środę na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na cele duszpasterskie prowadzone przez ks. Andrzeja.
  3. Nowenna: W poniedziałek zakończymy nowennę do św. Józefa aktem uroczystego oddania się w Jego opiekę. Msza św. w intencji Rycerstwa św. Michała Archanioła zostanie odprawiona we wtorek, 19.03. br. o godzinie 18.00. Zapraszamy!
  4. Trwa także modlitwa nowennowa przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  5. Wielki Post – nowy okres: Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się jego charakter. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w rekolekcjach, w nabożeństwach pasyjnych oraz spowiedzi wielkopostnej.
  6. Gorzkie Żale: Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, dzisiaj o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym.
    Droga Krzyżowa: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek kościele, o godz. 16.30, 17.15 i 18.45. Rozważania o godzinie 17,15 poprowadzi wspólnota: „Wiara i Światło – Żarki”.
  7. Droga krzyżowa ulicami Bielska-Białej: Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta Bielska-Białej odbędzie się w piątek, 22 marca 2024 roku. O godzinie 17:00 wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w i przejdzie do katedry św. Mikołaja. Nasza parafia poniesie krzyż XI do XII stacji. Mężczyźni, którzy zechcieliby reprezentować parafię w posłudze niesienia Krzyża, proszeni są o kontakt z księdzem proboszczem.
  8. Niedziela Palmowa: W przyszłą niedzielę, 24 marca obchodzimy Niedzielę Palmową. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby dzieci z palmami zgromadziły się przed kościołem, skąd procesyjnie z poświęconymi palmami wejdziemy do świątyni.
    Przy kościele będzie można nabyć palmy.
  9. Imieniny: Dzisiaj swoje imieniny przeżywa ks. Zbigniew Paprocki – który posługuje w naszej parafii, a także p. Patryk, nasz kościelny. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i wypraszamy dla nich łaski potrzebne do owocnej posługi wspólnocie parafialnej i w całym życiu.
  10. Wieczysta Adoracja: W najbliższą środę, 20 marca w naszym kościele odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej adoracji diecezjalnej. Zapraszamy do modlitwy od godziny 11. do 17.oo. Dziękujemy wspólnotom, które podjęły się czuwania przed Najświętszym sakramentem.
  11. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele są wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.
  12. Taca III niedzieli: Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg Zapłać !
  13. Baranki paschalne: W zakrystii i przy wejściu do kościoła są wyłożone symbole Wielkanocy – baranki paschalne i paschaliki. Złożone ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w ramach pomocy Caritas w naszej diecezji i parafii.

Prasa i książki: Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego oraz lektury książek i prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła.
Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!