XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25. 06. 2023 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwunasta niedziela w ciągu roku. Wszechmogący Boże, obdarz nas ustawiczną bojaźnią i miłością Twojego świętego imienia, albowiem nigdy nie odmawiasz opieki tym, których utwierdzasz w swojej miłości.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1.  We wtorek, 27 czerwca – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Cyryla.
 2. W środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, bp i męcz.
 3. W czwartek, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.  Czas wakacji i urlopów: Na progu czasu wakacji i urlopów, pragniemy podziękować wspólnotom duszpasterskim, ruchom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek nadawał kształt życiu naszej parafii w ciągu roku formacyjnego. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego relaksu. Niech to będzie zarazem czas odnowy duchowej więzi z Bogiem.
 2. Nabożeństwa czerwcowe: W piątek kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na godzinę 17.30. i w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Chorzy: W rozpoczynającym się tygodniu przypada I sobota miesiąca. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu zawieszamy odwiedziny chorych w domach. Rodziny chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię św. w miesiącach wakacyjnych, prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
 4. Nabożeństwa na początku miesiąca: W rozpoczynającym się tygodniu przypada: I – Sobota miesiąca ; nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej w ramach nabożeństw pierwszo sobotnich po porannej Mszy św. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30.
 5. Krąg Biblijny i adoracja: Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św. oraz na adorację w ciszy, w czwartek, także po wieczornej Mszy św.
 6. Pielgrzymka: We wtorek, 27 czerwca rozpoczyna się dwudniowa pielgrzymka naszej parafii na Jasną Górę, Łodzi, Torunia i Płocka. Zbiórka na pętli autobusowej przy ulicy. Tuwima o godzinie 5.45. Bardzo prosimy uczestników o punktualność.
 7. Zmiany personalne w parafii: Informujemy, że decyzją Biskupa Ordynariusza Romana nastąpiły zmiany personalne wśród księży wikariuszy w naszej parafii. Odwołani ze swoich funkcji zostali księża Marcin Hałas i Jakub Kuliński oraz rezydent – ks. dr Krzysztof Kurnik. Powołani do pracy w parafii zostali księża wikariusze: Krzysztof Rębisz i Marcin Pomper oraz rezydent Zbigniew Paprocki. Msza św. pożegnalna odbędzie się 20 sierpnia br, a nowi Księża swoje funkcje obejmą 26 sierpnia. W czasie wakacyjnym pomagać nam będą również tegoroczni księża neoprezbiterzy: ks. Krzysztof Kawik i ks. Szymon Trzepaczka.
 8. Msze św. poranne: W lipcu i sierpniu Msze św. poranne o godzinie 7.00, będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy!
 9. Makulatura: Od poniedziałku, 3 lipca do 10 lipca, odbędzie się zbiórka makulatury przy kościele.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, wakacji i urlopów Szczęść Boże!