OKTAWA WIELKANOCY

PONIEDZIAŁEK – 1.04.2024 R.P.

Trwa Oktawa Wielkiej Nocy. Ponieważ cud Zmartwychwstania „nie mieści się” w jednym dniu, Kościół obchodzi właśnie Oktawę Wielkiej Nocy – przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. To osiem dni świętowania Kościoła, które później przedłuża się aż do Pięćdziesiątnicy.

W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia we wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na cele charytatywne. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas.

1. Dziękujemy, dziękujemy… Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie obchodów Świąt Wielkanocnych. Najpierw był czas budowania duchowego klimatu poprzez udział w rekolekcjach wielkopostnych, w wielkopostnych nabożeństwach (Droga krzyżowa, Gorzkie Żale z kazaniami ks. Krzysztofa). Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, spowiednikom, kaznodziejom, bardzo wielu osobom, które wzięły czynny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia (czytanie Pasji, lektorzy, kantorzy, komentarze, procesja darów, obrzęd mandatum itp.) Dziękujemy grupie osób, które podjęły się przygotowania dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego, a także wspólnotom które prowadziły adorację w ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Wszystkim czuwającym przy ciemnicy i grobie Pańskim. Dziękujemy grupie osób, które zaangażowały się w utrzymanie czystości w kościele. Dziękujemy naszemu kościelnemu p. Patrykowi który dopilnował wszystkich szczegółów od strony zakrystii.
    Dziękujemy panu Staszkowi , naszemu organiście. Dziękujemy również wszystkim, którzy procesję rezurekcyjną uczynili bardzo okazałą, a oprócz wspomnianych powyżej nie sposób nie wspomnieć osób niosących sztandary feretrony i baldachim.. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Caritas. Bóg Zapłać!
  2. Nowenna: Trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego w niedzielę 7 kwietnia.
  3. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają I-wszy czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa.
  4. Post piątkowy: W piątek, 5 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Wspólnota „Żarki”: W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, działająca w naszej parafii wspólnota z niepełnosprawnymi: Wiara i Światło – „Żarki” będzie przeżywać „Dzień Dzielenia”. Po Mszach świętych podzielą się z nami świadectwem życia, a przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast i wyrobów rękodzielniczych. Dochód z niego przeznaczony będzie na organizację obozu letniego, na który członkowie wspólnoty wyjeżdżają każdego roku Skosztujmy tych specjałów i bądźmy hojni, ponieważ cel jest naprawdę szlachetny.
  6. Odwiedziny chorych: W najbliższą sobotę, kapłani odwiedzą chorych z komunią św. Prosimy o potwierdzenie wizyt i zgłoszenie tych, którzy pragną przyjmą komunie św. wielkanocną.
  7. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy pięknego, radosnego i błogosławionego czasu Paschalnego!