UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

NIEDZIELA 31.12.2023 RP.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku 2023, jest uroczystością Świętej Rodziny. „Boże, Ty w Świętej Rodzinie dałeś nam wzór życia, spraw, abyśmy złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu.” (z liturgii mszalnej)

1. W poniedziałek,1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  2. We wtorek, 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego W. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  3. W sobotę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli.

1. Święto Świętej Rodziny: Dzisiaj w ostatnią niedzielę starego roku przypada święto Świętej Rodziny. Pragniemy wypowiedzieć słowa uznania wobec bardzo wielu rodzin, które składają piękne świadectwo wierności Chrystusowi i sobie w codzienności swojego życia. Rodziny i małżeństwa, które znalazły się w sytuacji kryzysu, pragniemy wzmocnić poprzez modlitwę. Na Mszy św. o godz. 10.oo, małżonkowie będą mogli odnowić śluby małżeńskie.
    2. Stary Rok: Jeszcze dzisiaj, w ostatni dzień starego roku, zapraszamy na specjalne nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godzinie 17:00. Śpiewając „Suplikację” przeprosimy za wszelkie grzechy tego roku i podziękujemy za otrzymane łaski. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” podczas tego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny.
    3. Nowy Rok: W poniedziałek 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Pamiętajmy, że uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej, które w naszym kościele odprawimy według porządku niedzielnego.
    4. Trzech Króli: W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła.
    5. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają:
        • Pierwszy czwartek: adoracja i spowiedź od godz. 17.00.
        • Pierwszy piątek miesiąca: Spowiedź od godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
        • W sobotę, po porannej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej odprawione będzie nabożeństwo pierwszo-sobotnie.
    6. Wizyta duszpasterska. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jej podstawową wartością pozostaje wspólna modlitwa, błogosławieństwo i poświęcenie mieszkania. Pokropienie wodą święconą przypomina nam przynależność do Kościoła, która rozpoczęła się w momencie chrztu św., dlatego chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo swojej przynależności do wspólnoty Kościoła. Zechciejmy tegoroczne odwiedziny kolędowe w naszych domach przeżyć w duchu bożonarodzeniowej radości i modlitwy oraz szczerej i serdecznej rozmowy. Niech błogosławieństwo kolędowe umocni nasze rodziny w codziennym mężnym wyznawaniu wiary.
      Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej parafii tutaj.
    7. Wodę święconą możemy zabierać do naszych domów na czas kolędy z przedsionka kościoła i zakrystii.
    8. Pielgrzymki: Nasza parafia w przyszłym roku pragnie zorganizować wyjazdy:
      w lutym od 5 do 10. 2024 r. w czasie ferii zimowych, samolotową pielgrzymkę na Sycylię – do św. Agaty.
      Natomiast w długi weekend majowy, w dniach 27 kwietnia do 5 maja autokarową pielgrzymkę do Francji.
      Więcej informacji na temat obu wyjazdów znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina oraz na stronie internetowej tutaj.
    9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu noworocznego oraz wszelkiej pomyślności. Na rozpoczynający się nowy rok wszystkim przekazujemy życzenia Bożego pokoju i Bożej mądrości w pokonywaniu wszelkich trudności w Nowym Roku Pańskim 2024.

Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i życzliwości.