NIEDZIELA 10.12.2023 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

„Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swoje grzechy.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W środę, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 2. W czwartek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wchodzimy w drugi tydzień adwentu. Zachęcamy wszystkich; nie ustawajmy w gorliwości uczestniczenia w roratach, w czynieniu dobrych uczynków i w adwentowych postanowieniach. Msza św. roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 6.30.
 2. Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie: Dzisiaj obchodzimy niedzielę Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć swoją ofiarę na ten cel.
 3. Spotkanie Odnowy: W poniedziałek, 11 grudnia po wieczornej Mszy św. w sali Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Świętym „KANA”. Zapraszamy także te osoby, które chciały by w tej wspólnocie realizować swoją chrześcijańską drogę do Boga.
 4. Krąg Biblijny: Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 12. bm. po roratach w salce nr 2. Domu Katechetycznego.
 5. Rycerstwo Michała Archanioła: W dniu 14 grudnia, w czwartek, zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Rycerstwa św. Michała Archanioła, a po niej nabożeństwo i adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy. Zapraszamy!
 6. Straż Honorowa NSPJ: Kolejne spotkanie Honorowej Straży NSPJ odbędzie się w sobotę, 16 grudnia po roratach w bibliotece parafialnej.
 7. Opłatki: W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki, także bezglutenowe oraz świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 8. Dzieci Boże: Wspólnota Dzieci Bożych z naszej parafii chce obdarować uczestników Mszy św. smacznymi piernikami świątecznymi. Zachęcamy do skosztowania wypieków dzieci, docenienia ich pracowitości i inicjatywy oraz wparcia. Bóg Zapłać!
 9. III niedziela: Taca przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie wyłącznie na cele parafialne, zwłaszcza ogrzewanie i pozostałe rachunki… Dziękujemy za zrozumienie !

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej przy drzwiach kościoła i korzystania z biblioteki parafialnej. Wszystkim życzymy błogosławionego adwentu: Szczęść Boże!