NIEDZIELA 10.03.2024 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś 4. niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare. „Boże, Ty za pośrednictwem swojego Syna pojednałeś ludzkość ze sobą, spraw, aby lud chrześcijański z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszył ku nadchodzącym świętom wielkanocnym.” (z liturgii mszalnej)

1. W piątek, 15 marca – Z racji III piątku miesiąca, zapraszamy do uczenia Miłosierdzia Bożego i modlitwy.

1. Rekolekcje Parafialne: Już za tydzień w niedzielę 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy 20 marca włącznie. Poprowadzi je ks. Andrzej Muszala. Msze św. z krótkim kazaniem w dni powszednie będą sprawowane o 8.00 i 18.00. Zasadnicza nauka rekolekcyjna będzie głoszona bezpośrednio po Mszy św. Spowiedź będzie się rozpoczynała pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Uroczystość św. Józefa: Zbliża się uroczystość odpustowa naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie ku czci św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej, którą rozpoczynamy dzisiaj. Prosimy, aby składać osobiste podziękowania i prośby do św. Józefa, które będą odczytywane codziennie podczas nowenny
    Suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę, 17 marca o godzinie 11.30. Przewodniczył jej będzie ks. Krzysztof Kurnik, do niedawna pracujący w naszej parafii, a kazanie wygłosi ks. Andrzej Muszala. Całą uroczystość uświetni chór „ECHO” z Zebrzydowic oraz brać strażacka OSP – Leszczyny. W tym dniu będziemy się także szczególnie modlić w intencjach ks. Zbigniewa w dniu jego imienin.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    – dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa.
    – w piątek na Drogę Krzyżową: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 18.45 dla młodzieży. Rozważanie na nabożeństwie o godzinie 17.15 poprowadzi wspólnota „Galilea”.
  4. Paschaliki i baranki paschalne: W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są wyłożone symbole Wielkanocy – paschaliki i baranki paschalne. Złożone ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w ramach pomocy Caritas w naszej diecezji i parafii.
  5. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele są też wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.
  6. Składka, przyszłej, 3 niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać!
  7. Straż Honorowa NSPJ: Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę, 16.03.br. po porannej Mszy św.
  8. Krąg biblijny: Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek tj. 12 bm. po mszy św. wieczornej w salce na plebanii. Przypominamy również, iż biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9.30 – 11.30. Jednocześnie bardzo prosimy osoby wypożyczające książki o ich zwrot w ustalonym terminie.
  9. Apostolat „Margaretka”: Pielgrzymka modlących się za kapłanów we wspólnocie modlitewnej „ Margaretka” oraz osób indywidualnych, którym taka modlitwa leży na sercu, udaje się 13 kwietnia do Kęt, do miejsca urodzenia św. Jana Kantego w roku Jubileuszu 550 – lecia śmierci Świętego. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 złotych. Wyjazd o godz. 9,00.
  10. Modlitwa w intencji Ojczyzny: Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową proponowaną przez abp. Stanisława Gądeckiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.” (akcja #21:20) W naszej parafii połączymy ją z nowenną do św. Józefa.
  11. Podziękowanie: Ks. Józef Walusiak, pragnie podziękować wszystkim, którzy w czasie jego choroby wspierali go modlitwą, dobrym słowem i obecnością. Piszę m.in. „Jeszcze raz dziękuję i będę się starał o Was wszystkich pamiętać w moich codziennych modlitwach”.
  12. Prasa Katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła. Zwracamy uwagę na bardzo ciekawy kolejny numer kwartalnika: „Gość Niedzielny Extra”.

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!

Ogłoszenia spoza parafii:

Przedszkole nr 10 przy ul. Akademii Umiejętności nr 34 informuje o zapisach dzieci na nowy rok szkolny , który rozpoczął się w marcu br. Wszystkie informacje można uzyskać telefonicznie bądź na stronie internetowej przedszkola: p10.eduportal.bielsko.pl