Żarki to bielska cząstka międzynarodowego Ruchu Wiara i Światło.

Dla Wiary i Światła narodziliśmy się w 1992r. Wtedy Beata, nasza Założycielka razem z Tereską i Jolą zasiały małe żarkowe ziarenko, które dzięki Bożej Opatrzności i dobroci wszystkich, którzy stanęli na naszej drodze zakiełkowało i wyrosło. W centrum naszej wspólnoty jest Chrystus obecny w sposób szczególny w osobach z niepełnosprawnością intelektualną, ich Rodzice, a czasem całe rodziny oraz młode osoby – studenci, osoby pracujące i młode małżeństwa.

Spotykamy się, żeby razem modlić się, dzielić tym co przeżywamy, świętować, cieszyć się obecnością siebie nawzajem oraz budować przyjaźń, której dzisiaj każdy tak bardzo potrzebuje.

Osobom niepełnosprawnym chcemy powiedzieć – JESTEŚ CENNY I WYJĄTKOWY!

Rodzicom naszych niepełnosprawnych Przyjaciół – NIE JESTEŚCIE SAMI!

Młodym ludziom – DOBRZE, ŻE JESTEŚ!

…Żarki to historia każdego z nas, którzy byliśmy czy jesteśmy we wspólnocie, to osobna opowieść o naszym życiu, o naszych zmaganiach, radościach i trudach, o poszukiwaniu Pana Boga i Jego obecności w drugim człowieku, zwłaszcza najsłabszym, o budowaniu relacji, doświadczaniu całego piękna, ale też i bólu z tym związanego…

…to opowieść o wzrastaniu do odnajdywania słabości i kruchości w sobie samym i uwalniającym odkrywaniu, że słabość to przestrzeń szczególnie ukochana przez Boga i naznaczona Jego niezwykłą i jakże miłującą obecnością…

Jeśli chcesz nas poznać, doświadczyć radości z prostego „bycia sobą” oraz wspólnie z nami odkrywać jak słabość może zamienić się w siłę – PRZYJDŹ!

 

CZEKAMY NA CIEBIE I BARDZO SERDECZNIE CIĘ ZAPRASZAMY!

Spotykamy się w parafii pw. Św. Józefa na Złotych Łanach. Są to comiesięczne spotkania z Mszą Świętą i świętowaniem; w czasie wakacji wyjeżdżamy na obóz letni, a zimą na Dni Skupienia.

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

– Jesteśmy na facebooku:
Nasz facebook

– Zapytaj o nas naszego Kapelana ks. Jakuba lub każdego kapłana z Parafii Św. Józefa

– Skontaktuj się za naszą koordynator Zosią: 692 788 919

Razem możemy wiele dobrego zdziałać:)