W ostatnią niedzielę 7.VIII.2022 oficjalnie pożegnaliśmy ks. Mirosława Karetę i dziękowaliśmy Panu Bogu za osiem lat jego posługi w naszej parafii.

Ks. Mirosław przybył na Złote Łany w 2014 roku. Zdążył poznać jeszcze śp. ks. Józefa Szczyptę, emerytowanego pierwszego proboszcza i współpracować z jego następcą – ks. Stanisławem Budziakiem. Jest więc ważnym świadkiem dziejów naszej młodej wspólnoty parafialnej. Swoją osobowością i zaangażowaniem duszpasterskim zyskał szybko przychylność parafian. A swoją wyrazistą postawą wobec niejednokrotnie trudnych problemów – szacunek i wdzięczność wielu z nas.

Jesteśmy Księdzu wdzięczni, że zawsze dbał o jedność wspólnoty parafialnej i kapłańskiej, że prowadził nas drogami Bożymi, że swoje obowiązki duszpasterskie wykonywał ze starannością i dbałością, poświęcając swoje umiejętności i czas, modlitwy i cierpienia Chrystusowi i Jego Kościołowi, czyli w jakimś stopniu nam właśnie; sprawując sakramenty, głosząc Słowo Boże, odwiedzając chorych, ucząc w szkole i prowadząc pielgrzymki. Za to wszystko pragniemy serdecznie podziękować ks. Mirosławowi. Za to także, że był z nami wzbogacając nas swoim doświadczeniem w chwilach radosnych i trudnych, a tych w czasach pandemicznych i niespokojnych, nie brakowało.

Bóg Zapłać Księdzu, ks. Mirosławie!

Życzymy Ci, abyś te łaski i dary, które przygotował dla Ciebie Najwyższy Kapłan, Jezus Chrystus; rozpoznał i przyjął. Oby napełniły Cię pewnością o Jego niezmiennej miłości i sprawiły, że Twoja posługa na nowej parafii będzie owocna. I że w Oświęcimiu znajdziesz życzliwych i dobrych parafian. O to się będziemy modlić przez wstawiennictwo św. Józefa, naszego Patrona.