Przyłączając się do modlitwy papieża Franciszka oraz odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego pragniemy również w naszym kościele odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Chcemy tego dokonać w piątek 25 marca o godz. 17.00 między nabożeństwami drogi krzyżowej dla dzieci (początek o 16.30) i dla dorosłych (początek o 17.15).

Serdecznie zapraszamy do współuczestnictwa w tej modlitwie!

Fragment apelu abpa Stanisława Gądeckiego: „Zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby 25 marca we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi”. Pełny tekst tego apelu można znaleźć na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Informację o tym Akcie Poświęcenia można znaleźć także na stronie Watykanu.