OGŁOSZENIA NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ – 2 III 2022.

Pomoc dla Ukrainy

1. Dzisiaj w Kościele przeżywmy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Ukrainie. Dzisiaj także możemy składać ofiary do puszek znajdujących się przy drzwiach wyjściowych z kościoła – dar pieniężny dla Ukrainy, o który prosili księża biskupi, a organizowany przez Caritas Polska wraz z innymi organizacjami dobroczynnymi. Caritas poszukuje wolontariuszy chętnych przyłączyć się do pomocy w sortowaniu zebranych artykułów i ewentualnym załadunku, rozładunku i transporcie. „Chętnych prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: biuro@caritas.bielsko.pl i pozostawienie danych do kontaktu” lub u ks. proboszcza.

2. Koło wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 20 organizuje zbiórkę materiałów medycznych dla potrzebujących na Ukrainie. Są zbierane środki ochronne, środki opatrunkowe, środki do dezynfekcji. Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, preparaty witaminowe, glukoza, koce termiczne, maści rozgrzewające i przeciwbólowe. Wszystkie te środki muszą mieć dłuższą datę ważności. Dary można przynosić do holu SP-20 w godzinach jej urzędowania . Gdyby ktoś miał trudności z dostarczeniem tego do szkoły, może przynieść do nas, do kościoła. Nasi ministranci przekażą je do organizatorów zbiórki.

3. Podobną zbiórkę organizuje Fundacja Aktywności Społecznej przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany”, tam także można przynosić dary dla Ukrainy o których wcześniej mówiliśmy.

4. Nasza parafia włącza się w organizowaną przez Księży Salezjanów zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla tych którzy udają się na front: śpiwory, koce, karimaty, środki opatrunkowe, odkażające, bandaże i plastry oraz żywność z długim okresem przydatności, zwłaszcza konserwy, kaszę, ryż… Dary te trafią do placówek salezjańskich w Ukrainie: Bóbrce, Żytomierzu, Korostyszewie i Odessie kanałami salezjańskimi w przyszłym tygodniu, jak Bóg pozwoli.

Dary te możemy przynieść do naszego domu katechetycznego. Zbiórka darów od środy do soboty w następujących godzinach:

ŚRODA 15 – 18

CZWARTEK 10 – 13

PIĄTEK 17 – 20

SOBOTA 11 – 15

5. Chorzy i seniorzy, których odwiedza ks. Mirosław z komunią św. w I-soboty, z powodu choroby Księdza, będą nawiedzeni i zaopatrzeni w sakramenty święte w przyszłą sobotę, 12 marca. Przepraszamy za tą niespodziewaną zmianę.