NIEDZIELA 26.02.2023r.

I Niedziela Wielkiego Postu

„Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód…”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W sobotę, 4 marca – przypada wspomnienie św. Kazimierza, królewicza.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wielki Postmodlitwą, postem i jałmużną niech będą naznaczone przeżywane dni rozpoczynającego się pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.

Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga krzyżowa: w piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15 (dla dorosłych) i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży. (około 18.45). Medytacje Drogi krzyżowej 3 marca o godz. 17.15 poprowadzi wspólnota: Legion Maryi. Dziękujemy za podjętą posługę.

– Gorzkie Żale: w niedziele o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa.

2. Adoracje i spowiedź: Tradycyjnie w I-czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu – „Godzinę Świętą” w intencjach powołań do życia konsekrowanego i synodu o godz. 17.00. W tym czasie będzie odbywać się spowiedź wielkopostna, zapraszamy.

– W I-piątek miesiąca po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 zostanie udzielona komunia św. pierwszo-piątkowa dzieciom i tym osobom, które nie mogą pozostać na wieczornej Mszy św. Spowiedź od godziny 16.00.

– W I-sobotę, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP – pierwszo-sobotnie, po porannej Mszy św.

3. Odwiedziny chorych: W najbliższą sobotę, 4.03. kapłani udadzą się do naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie osób chcących przyjąć komunię św.

4. Spotkanie Rady: Zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 4 marca o godzinie 16.00. Tematem spotkania będzie omówienie zakończonej wizyty duszpasterskiej, zbliżającego się odpustu i miejskiej Drogi Krzyżowej, której nasza parafia w tym roku jest współorganizatorem.

5. Rekolekcje Wielkopostne: Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 11.03 br. i potrwają łącznie cztery dni. Już modlitewnie przygotowujmy się do tego ważnego czasu w Wielkim Poście. Plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

6. Krąg Biblijny: Akcja Katolicka zaprasza we wtorek, 28.02. na spotkanie Kręgu Biblijnego. Początek spotkania po wieczornej Mszy św. w bibliotece parafialnej.

Wszystkim życzymy spokojnego i zdrowego tygodnia i zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!