NIEDZIELA – 12.IV. 2020 R.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara.  Rozpalony cudem zmartwychwstania człowiek nie może zatrzymać tej informacji tylko dla siebie; Bóg przez Jezusa pokonał śmierć i otworzył nam bramy życia wiecznego. Również my, odnowieni przez Ducha Świętego, możemy zmartwychwstać do nowego życia w światłości. Rozumiemy i wierzymy, że w każdej Mszy Świętej dokonuje się misterium zbawienia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tej racji w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŻYCZENIA

Kochani Parafianie i mili Goście,

Każdemu z Was życzymy ufności i odwagi w kroczeniu drogą swojej osobistej Paschy.  Niech nasze domy, po ustaniu zagrożenia, znów wypełni radość spotkania z bliskimi, a nasza świątynia niech ożyje dzięki wspólnotowej modlitwie! Błogosławionych, zdrowych i mimo wszystko radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Wasi Księża

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznych świąt wielkanocnych. Szczególnie dziękujemy panu Mirosławowi Midorowi, za umożliwienie nam transmisji internetowej z kościoła oraz panu kościelnemu z pomocnikami, za przygotowanie wnętrza naszej świątyni na Triduum Paschalne.

  2. Dziękujemy również z całego serca za przekazane nam życzenia świąteczne i za wiele znaków życzliwości oraz gestów solidarności i więzi z kapłanami. Wiele osób w spontanicznym odruchu serca zatroszczyło się o utrzymanie kościoła parafialnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób pomagają w utrzymaniu parafii w tym niezwykle trudnym czasie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy to na rachunek bankowy parafii, czy w inny sposób.

  3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, Msze św. jak w każdą niedzielę.

  4. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do codziennego odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w rodzinach.

  5. W tym tygodniu zachowamy zwyczaj udzielania komunii św. rano o godz.6.30 i popołudniu o godz. 17.00.

  6. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z nowenną do Bożego Miłosierdzia i modlitwami o ustąpienie epidemii coronawirusa odbywać się będzie przed wieczorną Mszą św. od godz. 17.00.

Uczestnictwo we Mszach Świętych:

Na Msze święte niech przychodzą tylko te osoby, które zamówiły Msze świętą. W kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób.
Biskup Roman Pindel udziela czasowej dyspensy wszystkim wiernym na terenie diecezji bielsko-żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
Pamiętajmy – nieuczestniczenie w Mszy św. niedzielnej w obecnych warunkach nie jest przejawem braku wiary i pobożności.
Zachęcamy serdecznie do pozostania w domach i oglądania transmisji Mszy św. z naszego kościoła za pośrednictwem Internetu: 
www.parafia.zlotelany.pl
Są i inne możliwości. Eucharystie są transmitowane m.in. przez ogólnopolskie media, np. TVP , PR i radio diecezjalne „Anioł Beskidów”…