XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09. 10. 2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku. Ten, kto potrafi dziękować, jest człowiekiem godnym zaufania. Można mu powierzyć zadania, które spełni w sposób odpowiedzialny. Mając na uwadze dary, którymi cię Bóg obdarzył, dziękuj Mu i staraj się w swoim życiu podjąć dzieła świadczące o tym.  Dziękuj i okazuj innym życzliwość, abyś cieszył się kiedyś z tego powodu radością na wieki.

1. W czwartek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
2. W sobotę, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa zakonnicy i DrK.
3. W niedzielę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 44 rocznica wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzień Papieski.

1. Nabożeństwa różańcowe: Trwają nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.15. W czwartek, 13 października, nabożeństwo różańcowe odbędzie się w ramach nabożeństwa fatimskiego. W tygodniu różaniec będą prowadzić poszczególne wspólnoty i dzieci przygotowujące się do I-szej komunii św.

2. Dzień Papieski: XXII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie w niedzielę, 16 października 2022 r. pod hasłem „Blask Prawdy”. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia. (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i małych miejscowości).

3. Pomoc Misjom: Także w najbliższą niedzielę, 16 października będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt wspierający Działalność oratorium w Bangladeszu, o którym opowiedzą wolontariusze.

4. Liczenie wiernych: Informujemy, że w dniu dzisiejszym, 9 października odbywa się liczenie wiernych obecnych w świątyni na Mszy św. dla celów statystycznych Kościoła.

5. Akcja Katolicka w naszej parafii zaprasza wszystkich  zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 11 bm. po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym.

6. Nabożeństwo fatimskie i różańcowe: Zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwo fatimskie, w czwartek 13 października o godz. 17.15. Serdecznie dziękujemy ojcu Sławomirowi Ledwoniowi za prowadzenie tegorocznej „Fatimy”.

7. Wyjazd do Odrowąża: W sobotę, 15.10. br. udamy się do Odrowąża, rodzinnej parafii ks. Józefa Szczypty, gdzie na cmentarzu parafialnym znajduje się jego grób. Odwiedzimy także sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu oraz bazylikę w Wadowicach. Wyjazd o godzinie 6.30 z pętli autobusowej przy ulicy Tuwima. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

8. Dzień Dziecka Utraconego: Od wielu już lat 15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele podczas nabożeństwa różańcowego będziemy polecać zmarłe dzieci i ich rodziny. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka. Kazanie wygłosi ks. Szczepan Kobielus, kapelan Szpitala Pediatrycznego i Centrum Onkologii w Bielsku-Białej.

9. Wypominki: Można już zamawiać wypominki na przyszły rok i uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki, to szczególna i wyjątkowa pamięć modlitewna o naszych zmarłych. Jest także wyrazem wdzięczności wobec osób, którym wiele zawdzięczamy, zwłaszcza rodzicom i dziatkom. (w naszej parafii istnieją trzy rodzaje wypominek: jednorazowe, listopadowe i całoroczne.)

10. Składka parafialna: Ofiara – kolekta przyszłej, III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy!

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!