X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy dziesiątą niedzielę zwykłą. „Boże, źródło wszelkiego dobra, wysłuchaj nasze pokorne prośby i spraw, abyśmy przez Ciebie natchnieni poznawali, co jest słuszne, i z Twoją pomocą to wypełniali”. (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 2. W czwartek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 3. W piątek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męczennika.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa czerwcowe: Nabożeństwa czerwcowe odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo. (za wyjątkiem czwartku)
 2. Msza św. Prymicyjna: W przyszłą niedzielę Mszę św. o godzinie 11.30 sprawował będzie tegoroczny neoprezbiter z naszej diecezji ks. Dominik Opyrchał. Ks. Dominik pochodzi z parafii św. Pawła w Bielsku-Białej, a przez swoją mamusię związany jest także z naszą parafią, z tą większą radością oczekujemy jego przybycia.
 3. Krąg Biblijny: Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary do uczestnictwa w zajęciach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek tj. 11 bm. po Mszy św. wieczornej w salce Domu Katechetycznego.
 4. Straż Honorowa NSPJ: W środę, 12.06. br. o godzinie 16.30 będzie miało miejsce spotkanie członków Straży Honorowej NJSP w Domu Katechetycznym.
 5. Nabożeństwo Fatimskie: W czwartek, 13 czerwca odprawimy nabożeństwo fatimskie. Początek nabożeństwa o godzinie 17.19. Podczas Mszy św. będziemy się szczególnie modlić za kapłanów pracujących w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim wspólnotom za dar modlitwy w naszych intencjach. Zapraszamy
 6. Zebranie katechetów parafii: We wtorek, 18 czerwca odbędzie się spotkanie katechetów nauczających religii w szkołach i przedszkolach na terenie parafii. Zapraszamy na spotkanie na plebanii po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 18.45.
 7. Pielgrzymka parafialna: Jeszcze można się zapisać na pielgrzymkę parafialną do Markowej, Kalwarii Pacławskiej, Strachociny i inne ważne miejsca na Podkarpaciu, która odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca br. Koszt 670 zł. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w przyszłym tygodniu, 20 czerwca po wieczornej Mszy św. Będzie można uiścić pieniądze za wyjazd.
 8. Taca na potrzeby parafii: W przyszłą niedzielę, w trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w kościele i przez konto bankowe.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!