NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA 09. 01. 2022 r.

W momencie, kiedy spłynęła na każdego z nas łaska sakramentu chrztu świętego, wówczas dokonało się dokładnie to samo, co miało miejsce podczas chrztu Jezusa. Wielkie tajemnice wód Jordanu zostały i nam udzielone. Bądźmy wierni łasce sakramentu chrztu świętego i dawajmy nieustannie świadectwo, że jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa.

1. W czwartek, 13 stycznia –przypada wspomnienie św. Hilarego, bp i DrK.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego: Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpocznie się okres zwykły i potrwa w swej pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową (1 marca). Tradycyjnie pozostaniemy jednak w atmosferze świąt Bożego Narodzenia do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

2. Wizyta duszpasterska 2022: Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w tym roku kapłani z Bożym błogosławieństwem odwiedzają jedynie te rodziny, które tego sobie wyraźnie zażyczą, zapraszając księdza. Nadal przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej zgłoszenia rodzin, które chciałyby przyjąć duszpasterza w swoim domu. Wizyta duszpasterska jest prowadzona według ustalonego porządku. Plan kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

3. Spotkanie Grupy Synodalnej: W czwartek, 13 stycznia, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej. Rozpocznie się ono adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Straż Honorowa NSPJ: Zapraszamy Straż Honorową NSPJ na spotkanie opłatkowe w najbliższą sobotę, 15 stycznia po porannej Mszy św.

5. Nabożeństwa: We wtorek zapraszamy czcicieli św. Józefa na wieczorną Mszę św. połączoną z nabożeństwem do naszego Patrona, w środę wieczorem na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

6. Taca III niedzieli miesiąca: Składka przyszłej III niedzieli miesiąca -16. 01. br. przeznaczona będzie na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy. Bóg Zapłać!

7. Kalendarze strażackie: Dzisiaj przed kościołem Brać Strażacka OSP Lipnik rozprowadza swoje kalendarze i za przychylne zainteresowanie serdecznie dziękują.

8. Prasa katolicka: Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy.
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!