XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

08. 11. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta druga niedziela w ciągu roku.
Jako dzieci jednego Ojca gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii. Chcemy Boga wychwalać za wszystko, co od Niego otrzymaliśmy. Pragniemy zapewnić Go o naszej miłości i prosić o błogosławieństwo na to, co przed nami.

Dzisiejsza niedziela, jest dla naszej parafii także dniem wdzięczności Bogu za osobę św. Jozafata Kuncewicza, którego relikwie były z nami od początku istnienia parafii, chociaż w ukryciu, a które dzisiaj uroczyście wprowadzimy do kościoła. Serdecznie witamy księdza Adriana Łychacza, kapłana Kościoła Grekokatolickiego, który tej uroczystości będzie przewodniczył.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 9 listopada – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
2. We wtorek, 10 listopada – wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża.
3. W środę, 11 listopada – wspomnienie – święto Marcina, biskupa.
4. W czwartek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza biskupa i męczennika.
5. W piątek, 13 listopada – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Już po raz dwunasty Kościół w Polsce modli się i wspiera materialnie chrześcijan, którzy w swoich ojczyznach doświadczają dyskryminacji i prześladowania ze względu na wiarę w Chrystusa. W tym roku krajem, na który została zwrócona szczególna uwaga, jest Republika Środkowoafrykańska.

 2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych z wypominkami.

 3. Listopad jest czasem modlitwy za zmarłych. W naszej parafii codziennie o godz. 17.30 odprawiamy różaniec za wypominane dusze naszych bliskich. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze zamówić wypominek, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich z całą rodziną w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia. Przypomnijmy, że w tym roku ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa odpust zupełny za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad.

 4. W gablocie przykościelnej są wywieszone wypominki roczne. Zainteresowanych prosimy o sprawdzenie ich poprawnego zapisu.

 5. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich parafian za złożone ofiary przy zamawianiu wypominków. Jest to wyraz życzliwości i dobroci waszych serc. Część ofiar przekazujemy na działalność duszpasterską.

 6. Najlepsze życzenia imieninowe i modlitwę przekazujemy ks. Marcinowi Hałasowi, który obchodzi swoje imieniny w najbliższą środę. Na Mszy św. o godzinie 8.30 z przedstawicielami wszystkich naszych wspólnot modlimy się za drogiego Solenizanta i zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy ze względu na ograniczenia sanitarne musieli pozostać w swoich domach.

 7.  W środę, 11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Zapraszamy na wieczorną Mszę św.

 8. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym w kościele może przebywać ograniczona liczba osób (1 osoba / 15 m2). Zachęcamy do korzystania z całej powierzchni kościoła, co pozwoli na zachowanie zalecanych odległości pomiędzy poszczególnymi rodzinami. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Prosimy także o zachowanie odległości w czasie udzielania komunii świętej.

 9. Pouczenie przed chrzcielne, odbędzie się w sobotę, 14 listopada o godzinie 17.00.
 10. W tym tygodniu spotkania wspólnot i grup parafialnych są zawieszone. W środę, zapraszamy na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. a w czwartek, 12 listopada, na Mszę św. ku czci św. Jozafata Kuncewicza. Jego relikwie będą towarzyszyć naszym modlitwą przez cały ten tydzień.

 11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. A także z życiorysem św. Jozafata, który znajdziemy na naszej stronie internetowej.

Wszystkim życzymy na ten trudny czas, który jest przed nami, błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!