XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

8. 08. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. „To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dziewicy i męczennicy z Auschwitz, patronki Europy.
2. We wtorek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
3. W środę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
4. W sobotę, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana, kapłana i męczennika z Auschwitz. Patrona naszej diecezji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Błogosławieństwo Prymicyjne: W tym roku diecezja nasza została ubogacona dwoma nowymi kapłanami, którym przez najbliższy rok przysługuje miano „neoprezbiter”. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza neoprezbitera Pawła Stawarczyka, pochodzącego z Marklowic Górnych. Ksiądz Paweł, w dniu dzisiejszym będzie głosił Słowo Boże, a po zakończonej Mszy św. udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy Ci ks. Pawle za ten dar.

  2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP: W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu obchodzimy zarazem 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego państwa i całej Europy.

Tradycyjnie będziemy mogli poświęcić wianki i bukiety z ziół. Przed kościołem będzie można nabyć taki bukiet, a złożona ofiara będzie przekazana na misje.

  1. Nabożeństwo Fatimskie: W najbliższy piątek, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z kazaniem księdza Jacka Pędziwiatra na godzinę 17.19.

  2. Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie: Bóg zapłać za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na powodzian, która wyniosła 3025 złotych i 20 groszy. Kwota ta została przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

  3. Spotkanie z misjonarzem z Tanzanii: W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii, znanego nam już ks. Wojciecha Kościelniaka. Ks. Wojciech wygłosi do nas kazanie i będzie wdzięczny jeśli wspomożemy jego placówkę misyjną.

  4. Taca parafialna: Składka najbliższej, III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby parafialne.

  1. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!