IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022 r.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś 4 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako niedziela Dobrego Pasterza. Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz proponuje nam, byśmy w jedności z Nim doświadczyli życia prawdziwie wolnego, bez niewoli grzechu. Bądźmy pasterzami współczesnego świata i to na wzór Jezusa zmartwychwstałego – pasterzami dobrymi.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 9 maja – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
2. W piątek, 13 maja – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.
3. W sobotę, 14 maja – święto św. Macieja Apostoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Modlitwa o powołania do służby w Kościele: Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, a równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

  2. I – Komunia św.: Nasza wspólna parafialna przeżywa dzisiaj radosną uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Otoczmy je szczególną modlitwą i życzliwością, aby ten Dar zaowocował w ich życiu prawdziwą świętością i wiernością Chrystusowi. Ze względu na uroczystość komunijną będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godzinie 13.00.

  3. Biały Tydzień: W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą tzw. Biały Tydzień. Czas szczególnej wdzięczności Panu Jezusowi za dar Eucharystii i sakrament Pokuty i Pojednania. Zachęcamy dzieci i rodziców do licznego uczestnictwa w Nabożeństwach w tym tygodniu.

  4. Nabożeństwa majowe – są odprawiane codziennie o godz. 17.30. w kościele, a pod krzyżem na oś. Langiewicza, dzisiaj o godz. 15.00. Zapraszamy!

  5. Nabożeństwo fatimskie: W piątek, 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, którym pragniemy odpowiedzieć Matce Bożej na Jej zaproszenie z maja 1917 r., gdy mówiła do dzieci fatimskich – Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie…” Rozpoczniemy nabożeństwa tradycyjnie o godzinie 17.19. (w godzinie objawień.) Tegorocznym „kaznodzieją fatimskim” będzie franciszkanin ojciec dr hab. Ireneusz Sławomir Ledwoń, który będzie chciał nas przygotowań do osobistego oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

  1. Radio „Anioł Beskidów”: Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć nasze radio diecezjalne „Anioł Beskidów”. Za złożone ofiary składamy: Bóg Zapłać!

  2. Trzecia niedziela miesiąca: Składka przyszłej, trzeciej niedzieli maja przeznaczona będzie na cele parafialne, którymi są inwestycje, remonty i bieżące prace przy kościele i budynkach kościelnych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

  3. Żarki” – podziękowania: Wspólnota „Wiara i Światło” – Żarki, która w Niedzielę Miłosierdzia przeżywała czas dzielenia i świadectwa w parafii, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyjęli ich świadectwo oraz wsparli wspólnotę materialnym darem 7806 zł. Bóg Zapłać! Jak wiemy pieniądze te będą przeznaczone na dofinansowanie obozu letniego, także osobom z Ukrainy. (Pełny tekst podziękowania znajduje się na naszej stronie internetowej)

  4. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, które można nabyć przy głównych drzwiach kościoła i zachodnim wyjściu.

Wszystkim, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!