8 III 2020 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Pośród współczesnego szumu medialnego warto podjąć wysiłek, aby usłyszeć Tego, który ma najważniejsze rzeczy do powiedzenia. To On w wydarzeniu Góry Tabor wskazuje na Jezusa Chrystusa, swojego umiłowanego Syna i zaprasza nas do uważnego słuchania Jego słowa.
Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry karmelitanki z Mielca, które przybyły do nas, aby podzielić się troską o prowadzone przez nie przedszkole. Dziękujemy Wam drogie Siostry za okazane zaufanie i polecamy się Waszej modlitwie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 9 marca – przypada wspomnienie św. Franciszki Rzymianki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Jakuba, odprawimy dzisiaj o godz. 17.00.

  2. Już w przyszłą niedzielę, 15 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będzie im przewodniczył ks. Krzysztof Noworytto z Wrocławia. Program rekolekcji w dni powszednie przewiduje Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. (w dni rekolekcyjne nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Rekolekcje zawsze są czasem ważnym – spróbujmy go dobrze wykorzystać. Również w przyszłym tygodniu rekolekcje będą przeżywać dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej – program zostanie podany w szkole.

  3. We wtorek, 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna będzie się rozpoczynała w dni powszednie o godz. 17.45 (w piątek nowenna będzie wpisana w Drogę Krzyżową o godz. 17.00). Każdego dnia można przynosić na nowennę intencje do św. Józefa, które będą odczytywane.

  4. Przyjmujemy zgłoszenia osób chcących uczestniczyć w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca w Warszawie, a które chciałyby otrzymać karty wejścia na plac celebry lub karty parkingowe, a planują wyjazd indywidualnie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 15 marca.

  5. Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w kursie „ NOWE ŻYCIE”, który rozpocznie się w piątek, 13 marca i potrwa do niedzieli. Zgłoszenia i informacje przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu: 604 453 730.

  6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: na godzinę 16.15 – dzieci, na godz. 17.00 – dorosłych i po Mszy św. – młodzież.

  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej i życzymy Wam dobrego tygodnia. Szczęść Boże!